Różowy Październik

Różowy październik - Ty biegasz my wpłacamy!

Przygotowaliśmy szczególną akcję, dołączysz? Dla nas dziewczyny zawsze są na pierwszym miejscu, a tym razem wspólnie działamy na rzecz kobiet dotkniętych chorobą nowotworową oraz profilaktyki raka piersi! Chcemy też podkreślić, jak ważny jest ruch w profilaktyce raka piersi oraz podczas rehabilitacji. Zaangażuj wszystkich wokół, by dołożyli sportową cegiełkę do akcji „Ty biegasz, my wpłacamy!” Poznaj szczegóły.

Jak możesz stać się częścią tej akcji? Nic prostszego!

Biegaj, chodź, nabijaj licznik! Nasz cel: wspólnie przebiegniemy i przejdziemy z kijkami 50 000 km w październiku. Kiedy to się uda, Nessi wesprze Fundację OnkoCafe kwotą 10 000 zł.

AKTUALIZACJA! Pokonaliście już ponad 50 000 km, jesteście niesamowici! Podbijamy stawkę: jeśli do końca października pokonacie 100 000 km, dorzucamy do 10 000 zł kolejne 5 000 zł. Do dzieła!

Dołącz do naszej akcji na Stravie, wybierając jeden z klubów lub oba:

Ile czasu trwa akcja?

Startujemy natychmiast, a akcja „Ty biegasz, my wpłacamy!” trwa do 31.10 do 23:59. Dołącz koniecznie, bo liczy się każdy kilometr – działamy w słusznej sprawie.

Kto może wziąć udział w akcji „Ty biegasz, my wpłacamy!”?

Każdy! Przecież zdrowe piersi to nie tylko sprawa kobiet, prawda? Wszyscy powinniśmy mówić głośno o profilaktyce. Dołącz zatem do jednego lub obu klubów na Stravie. Śmiało, wciągnij w działanie przyjaciół, rodzinę, znajomych z pracy – niech wszyscy usłyszą o naszej akcji i dołożą do niej sportową cegiełkę. Rozruszamy razem ten październik i zrobimy go na różowo! Czas na Twój ruch!

O Fundacji OnkoCafe

Fundacja „Onkocafe – Razem lepiej" powstała maju 2013 roku z inicjatywy Anny Kupieckiej. Szeregi fundacji zrzeszają ludzi, którzy aktywnie działają, wspierając pacjentów. Kluby pacjenta, wsparcie dla rodzin czy organizacja wyjazdów rehabilitacyjnych to niektóre z działań prowadzonych przez Fundację.

Profilaktyka raka piersi

Czy wiesz, że wczesna diagnoza ma ogromny wpływ na skuteczność leczenia? Choroba coraz częściej dotyka młode osoby, a także te, które nie znajdują się w grupie ryzyka. Dlatego samobadanie piersi i kilka prostych kroków to klucz do zachowania zdrowia!

„Nie możemy kierować wiatrem, ale możemy ustawić żagle!”

Poznaj 4 ważne kroki, które pomogą Ci zadbać o zdrowie piersi:

Samobadanie piersi

Samobadanie piersi
badaj je regularnie, co miesiąc w pierwszych (4-11) dniach cyklu. Jest bardzo proste i zajmuje niewiele czasu.

Wizyta u ginekologa

Wizyta u ginekologa
podczas jednej z wizyt w ciągu roku poproś o zbadanie piersi przez lekarza.

Badania okresowe

Badania okresowe
wykonuj regularnie USG piersi, a po 40 roku życia mammografię.

Zdrowe nawyki

Zdrowe nawyki
pamiętaj o aktywnym trybie życia, zbilansowanej diecie i właściwej wadze.

Chcesz wiedzieć więcej o profilaktyce raka piersi? Pobierz broszurę, przygotowaną wspólnie z Fundacją OnkoCafe!

Pobierz broszurę