Filtruj
×
Rozmiar
Kategoria bluz
Kolor
Przeznaczenie
Wyczyść Zastosuj

Historia bluz sportowych w formie, którą znamy i lubimy obecnie, zaczęła się w latach 20. XX wieku na amerykańskich boiskach futbolowych. Zawodnik drużyny Alabama Crimson Tide Football, Benjamin Russell Jr., zmęczony ciągłym ocieraniem i gryzieniem wełnianego uniformu, we współpracy ze swoim ojcem opracował wówcza projekt bluzy sportowej, uszytej z delikatniejszej dzianiny. Z biegiem czasu domowa manufaktura Russellów rozwinęła się w prężnie działającą markę odzieżową, a dzianinowe bluzy ze ściągaczami rękawów i dolnego brzegu upowszechniły się na całym świecie.

Damskie bluzy sportowe - modny look nie tylko na trening

Bluzy zagościły na dobre poza sportowymi arenami już w latach 30. za sprawą firmy Champion: w chłodne dni nowojorscy robotnicy nosili produkowane przez nich bluzy z kapturem jako odzież roboczą. Casualowy potencjał modelu rozwinął się z kolei w 2. połowie XX wieku w środowisku akademickich drużyn sportowych USA. Gracze zaczęli wówczas nosić bluzy z naszytymi nazwami uczelni - nie tylko na stadionach, ale i poza nimi, podkreślając dumę i przywiązanie do swoich alma mater.

Bluza damska z kapturem - na jogging i na miasto

Swoją popularność bluzy zawdzięczają także popkulturze. Kto z nas nie pamięta scen z kultowego filmu Rocky i scen treningów biegowych z Sylvestrem Stallone ubranym w szary dres? Obszerne “kangurki” są również podstawą stylu hip-hopowego, z którego wywodzi się supermodny obecnie streetwear.

Dziś bluzy wszelkiej maści goszczą na światowych wybiegach, w albumach street fashion i niemal każdej szafie. Łączymy je z eleganckimi płaszczami, zwiewnymi sukienkami i ramoneskami; ich podstawowa funkcja pozostaje jednak niezmienna - sportowa bluza to ubranie, w którym po prostu dobrze się ćwiczy.

Z czego szyjemy nasze bluzy dla kobiet?

Mówimy to z pełnym przekonaniem: bluzy sportowe Nessi Sportswear to jedne z najlepszych modeli na rynku! Wielka w tym zasługa ich innowacyjnych materiałów, które w każdej sytuacji zapewnią Ci komfort cieplny i nieskrępowaną swobodę ruchu.

    Sportowe bluzy damskie na każdą okazję

    Damskie bluzy biegowe z głębokim, dopasowanym kapturem, mankietami z otworami na kciuki, trzema pojemnymi kieszeniami i zwiększającym bezpieczeństwo odblaskiem zapewnią Ci wszystko, czego potrzebujesz, by móc skupić się wyłącznie na obranym celu.