Filtruj
×
Dostępność
Rozmiar
Kolor
Wyczyść Zastosuj

Opaski na głowę - akcesoria dla morsów

Morsowanie może wydawać się nieprzyjemne - ale tylko do momentu pierwszej próby! Satysfakcja płynąca z przełamania własnych barier, radość spowodowana zwiększonym wydzielaniem endorfin, spędzanie czasu w otoczeniu pięknej przyrody i w doborowym towarzystwie przekonają do zimnych kąpieli niejednego zdeklarowanego zmarzlucha. Aby w pełni nacieszyć się zaletami morsowania, trzeba spełnić jednak kilka warunków - najpierw zrobić krótką rozgrzewkę, a do wody wchodzić w rękawiczkach i czapce lub opasce na głowę, zabezpieczających szczególnie wrażliwe na wyziębienie partie ciała.

Funkcjonalność i komfort noszenia

Lekkie, cienkie, lecz jakże funkcjonalne - opaski na głowę cieszą się wielką popularnością wśród fanów i fanek aktywnego stylu życia. Opaska to Twoja uniwersalna tarcza przed chłodem i przenikliwym wiatrem. W wielu sytuacjach sprawdza się równie dobrze, jak czapka: najbardziej narażone na szkodliwe działanie niskich temperatur są bowiem uszy i zatoki, a szeroka opaska szczelnie je osłania. W efekcie dodatek pomoże Ci uniknąć przykrych konsekwencji przewiania w postaci zapalenia zatok czy ucha.

Materiał naszych opasek to zaawansowana technicznie dzianina Brisk 3D Ultra, łącząca znakomite właściwości termoizolacyjne i oddychalność. Opaska otula głowę przyjemnym ciepłem, a gdy na czoło wystąpi Ci pot - np. podczas rozgrzewki przed lub po morsowaniu - materiał odprowadzi go z powierzchni skóry i szybko odparuje. Dzięki dużej elastyczności dzianiny opaska precyzyjnie dopasuje się do obwodu głowy; sprężysty, miły w dotyku materiał nie wywołuje przy tym żadnych podrażnień ani dyskomfortu.

Alternatywne zastosowania opaski na głowę

Opaska na głowę przyda Ci się zresztą w wielu innych okazjach - nie tylko w zimie! Poza morsowaniem założysz ją pod kask narciarski, snowboardowy lub rowerowy, na trekking lub spacer na biegówkach, szaleństwa na sankach i łyżwach. W ciepłe, lecz wietrzne dni opaska jest dla wielu osób lepszym rozwiązaniem, niż pełna czapka - strategiczne miejsca pozostają osłonięte, a nadmiar ciepła na bieżąco ulatnia się przez głowę. Opaska zatrzyma i odparuje także strugi potu z czoła podczas biegu trailowego albo wspinaczki po stromym zboczu.

Opaski Nessi mają jeszcze jeden mocny atut: ich intensywne kolory i unikalne desenie przykuwają wzrok i rozweselają monochromatyczny zimowy krajobraz. Wybierz swój ulubiony wariant i ruszaj do wody na hartowanie ciała i ducha!