Filtruj
×
Kolor
Wyczyść Zastosuj

Kominy sportowe - niezbędnik w Twojej garderobie

Wschód słońca nad morzem, poranna przebieżka w lesie, górski trekking… Natura daje nam różnorodne możliwości aktywnego spędzania czasu, lecz porywisty wiatr potrafi dokuczyć niezależnie od tego, gdzie jesteś i co robisz. Na szczęście mamy na niego sposób: kominy sportowe Nessi w dwóch sezonowych wersjach to niezawodna ochrona szyi, karku i głowy - stref szczególnie wrażliwych, o które musimy dbać w pierwszej kolejności.

Zastosowanie kominów sportowych jest zresztą znacznie szersze - bo przecież kochamy je przede wszystkim za ich wielofunkcyjność. Po założeniu na głowę elastyczny komin zmienia się w opaskę lub bandanę, nieraz przydaje się do związania długich włosów lub dreadów, a kiedy zmagasz ze szczególnie przenikliwym wiatrem lub piachem wpadającym do ust i nosa, możesz nasunąć go wysoko na twarz i nosić jak kominiarkę. Potrzeba matką wynalazków - wiadomo to nie od dziś!

Oddychające kominy sportowe na ciepłe dni

Wichury zrywają się także w lecie, a kto żeglował po otwartym morzu lub wstawał przed świtem po noclegu na górskim biwaku, ten wie, że chłód daje wtedy w kość dwa razy mocniej. Aby uniknąć wychłodzenia, nie ruszaj się z domu bez oddychającego letniego komina. Nasz model uszyty z cieniutkiej dzianiny Resi Slim spokojnie zmieści się nawet w kieszeni szortów - aż trudno uwierzyć, że tak drobny dodatek ma tyle zalet!

Najważniejszą spośrod nich jest doskonała oddychalność, cecha szczególnie ważna w sezonie letnim. Materiał swobodnie przepuszcza powietrze i na bieżąco uwalnia nadmiar ciepła od skóry - bo letnie słońce i ruch szybko sprawią, że mimo wiatru zaraz się rozgrzejesz. Delikatna dzianina nie podrażnia ani nie ociera skóry, a dzięki wysokiej trwałości zachowa pełnię swoich walorów przez wiele kolejnych sezonów.

Kominy sportowe w wersji zimowej

Ciepły komin lub bandana sportowa są wygodną alternatywą dla tradycyjnych szalików, które nie zawsze mieszczą się pod kołnierz kurtki, a ich fruwające końce często przeszkadzają w aktywnościach. Konstrukcja tuby i cienki materiał eliminują oba te problemy - wystarczy jeden ruch, by otulić szyję i kark miłym ciepłem.

Zimowe kominy sportowe szyjemy z termoaktywnej dzianiny Cubic Guard, złożonej z dwóch warstw: wewnętrzna izoluje od zimna, natomiast zewnętrzna odpowiada za odprowadzanie wilgoci od skóry. W ten sposób nawet przy stromym górskim podejściu lub szalonych zjazdach na snowboardzie zachowujesz przyjemne uczucie świeżości, a wilgotny materiał nie wychładza ciała. Kominy sportowe są także stylowym dodatkiem do stroju - wybierz ponadczasową elegancką czerń lub postaw na mocne uderzenie koloru i wyjdź na przekór zimowej szarudze!