NESSI CREW

Nasze Nessi Crew tworzą niezwykłe i inspirujące kobiety, które swoją wytrwałością i niezłomnością w szlifowaniu talentu pokazują, że nie ma dla nich rzeczy niemożliwych! Ich wiedza, doświadczenie i pasja składają się na ich autorytet i szacunek - to mistrzynie w swoich dziedzinach. To kim są, zawdzięczają ciężkiej pracy, a wszystko co robią, blisko koresponduje z wyznawanymi przez nas wartościami.

JOANNA JABŁCZYŃSKA

Od wielu lat śledziliśmy jej poczynania podczas różnego rodzaju zawodów i w końcu nasze drogi się przecięły! Łączą nas podobne wartości: lubimy sport, naturę, podróże i dobrą kuchnię. Pewnie większość z Was kojarzy Asię z ról aktorskich, m.in. w serialu "Na Wspólnej". Prowadzi także kancelarię prawną oraz udziela się w wielu akcjach charytatywnych.

Miłość do sportu zaszczepił w niej Tata. To on pokazywał jej wszystkie możliwe sporty - piłkę nożną, trekking, długie wyprawy rowerowe. Asia to wolny długodystansowiec, ze skłonnością do ekstremalnych wyzwań! Startowała w New York City Marathon, walczyła w trathlonie - w tym w Ultra Trialu Diablak, co uważa za największe szaleństwo. Najbardziej jednak lubi biegać wśród natury, mieszka w malowniczym miejscu i korzysta z tego w każdej wolnej chwili. Wybierając się w podróż, zawsze pakuje legginsy i buty do biegania, w ten sposób zwiedzając nowe miejsca. Ostatnio pokochała jogę - choć jeszcze parę lat temu, sama by w to nie uwierzyła.

Wzięła udział w 30-stopniowym, upalnym Tour de France dla amatorów. Pokochała też MTB, startując przez wiele lat co weekend w maratonach rowerowych, często podejmując decyzję o udziale dzień przed. MTB Trophy - startowała dwa razy. Była tak zdeterminowana, że nierzadko rozkładała tylne siedzenia w aucie i przytulona do roweru spała w bagażniku - bo nie było już miejsca w hotelach. 

Nie znosi hipokryzji, sztuczności i korków na mieście. Zresztą, żeby nie zwariować, zamieszkała na wsi. To jej miejsce na ziemi, te widoki dzikiej natury, ta cisza. Uwielbia romantyczną muzykę - nawet podczas treningów! Gotuje sama, ma słabość do pomidorków z własnego ogródka. W ogóle bardzo pilnuje tego, co je - nawet jedzenie na wynos przygotowuje sobie sama. Kocha podróże - największe wrażenie zrobiła na niej Nowa Zelandia, chętnie by tam wróciła. Na liście kierunków, które ma w planach jest Madera i Japonia.

Joanna Jabłczyńska
PATRYCJA SFORA

PATRYCJA SFORA
Hokej

Wielokrotna reprezentantka Polski w hokeju na lodzie, związana z kadrą od 2012 roku. Jej licznik występów z orzełkiem na piersi powoli dobija do 100! Wchodzi w skład reprezentacji, która jako pierwsza w historii polskiego, kobiecego hokeja, awansowała do turnieju kwalifikacyjnego do Zimowych Igrzysk Olimpijskich (2021). Wraz z tą drużyną zdobyła wicemistrzostwo na tegorocznych Mistrzostwach Świata dywizji 1B, ulegając tylko czołowej reprezentacji Chin.

Od początku kariery związana z Polonią Bytom, z którą wywalczyła jedenaście Mistrzostw Polski, totalnie dominując krajowe rozgrywki na przestrzeni ostatnich lat. W nadchodzącym sezonie 2022/2023 wraz z Polonią będzie broniła mistrzowskiego tytułu.

Patrycja podczas meczów, treningów na lodzie, jak i treningów uzupełniających, szczególnie upodobała sobie korzystanie z odzieży z linii Ultra.

SABINA BARTECKA
Triathlon

Aktualna Mistrzyni Polski w duathlonie (2023). Ma na swoim koncie też kilkadziesiąt zdobytych pucharów w zawodach triathlonowych na różnych dystansach: od 1/8 IM do pełnego dystansu – m.in. jest trzykrotną Mistrzynią Polski, dwukrotną zwyciężczynią cyklu Silesiaman Triathlon. W 2022 roku na Mistrzostwach Świata 70.3 Ironman World Championship w St. George zajęła 13-ste miejsce na świecie w swojej kategorii i 7 wśród polek w kategorii Open. W 2019 roku jako pierwsza Polka i 2 kobieta na świecie ukończyła Beskid Extreme Triathlon – Diablak. To najtrudniejszy w Polsce i jeden z najtrudniejszych w Europie triathlon na pełnym dystansie (3,8 km pływania, 180 km jazdy na rowerze i maraton na Babią Górę).

Startuje również w zawodach biegowych, także górskich ultra –ukończyła m.in. Bieg 7 Dolin na dystansie 64 km w Krynicy, meldując się na mecie jako czwarta kobieta open i pierwsza w kategorii!

Od 2012 roku trenuje bieganie, a od 2015 roku uprawia triathlon. Jak sama mówi, dziś nie wyobraża sobie bez niego życia, nie wyobraża sobie również dnia bez treningu. Jest życiową optymistką, a swoją sportową pasją chętnie dzieli się z innymi, m.in. prowadząc spotkania biegowe w ramach Nessi Time Żory. Swoją determinacją i zaangażowaniem pokazuję, że sukcesy można osiągnąć w każdym wieku.

SABINA BARTECKA
WERONIKA RADZIMOWSKA-MEJER

WERONIKA RADZIMOWSKA-MEJER
Joga

Wykwalifikowana nauczycielka jogi i instruktorka fitness. Szkoleniowiec ProFi fitness group instructor, Międzynarodowej Akademii Trenerów Personalnych i Instruktorów Fitness.

Jej kwalifikacje i certyfikaty to stale rosnąca lista, czyniąca ją niekwestowanym fachowcem w dziedzinie Jogi. Weronika m.in. ukończyła szkolenia Vinyasa Ashtanga Yoga 200h wg międzynarodowych standardów Yoga Alliance oraz Joga dla kobiet w ciąży i Mama Baby Yoga 50h. Posiada certyfikaty: Elite Les Mills BODYBALANCE oraz Les Mills Barre Instructor, PFS Pilates Level I, PFS Fit Ball, PFS Trening Kobiet w Ciąży i po Porodzie, PFS Choreografia w Zajęciach Zdrowy Kręgosłup, Zdrowy Kręgosłup, Stretching z analizą narządu ruchu.

Prowadzi szkolenia w Profi Fitness School i jest właścicielką kameralnego studia Sąsiedzka Joga w Suchym Lesie. Uwielbia pracę z ludźmi, a zajęcia grupowe napełniają ją dobrą energią i budzą potrzebę nieustannego rozwoju. Uważa, że zrozumienie ciała i jego potrzeb jest kluczem do efektywnego ruchu, który przynosi poprawę samopoczucia fizycznego i psychicznego. Ma za sobą maraton i kilka półmaratonów.

Drogi Weroniki i Nessi skrzyżowały się na początku 2022 roku, w trakcie konkursu Zostań Twarzą Nessi Sportswear. Weronika wygrywając konkurs stała się twarzą naszej marki, z czego jesteśmy bardzo dumni.

JUSTYNA GARLACZ
Bieganie

Trenerka i zawodniczka. Jej dyscypliny to przede wszystkim biegi górskie, przeszkodowe (OCR), ale też trening siłowy, czy od niedawna Hyrox, łączący bieganie z ćwiczeniami funkcjonalnymi.

Od 8 lat działa w biegach przeszkodowych – brała udział w dziesiątkach takich biegów, takich jak Runmageddon, Spartan Race, Barbarian. Wielokrotnie stawała na podium w kategorii Elite czy Age Group, także na imprezach międzynarodowych np. Mistrzostwach Europy Spartan Race 2023. Od dwóch lat jej serce należy do biegów górskich i na ten moment w tej dyscyplinie upatruje swoją przyszłość. 
Aktywnie rozwija się jako trenerka – ukończyła różne kursy i szkolenia m.in. z przygotowania motorycznego, instruktora OCR czy treningu siłowego. Cały czas stawia na edukację, żeby jak najlepiej pomagać osobom, z którymi współpracuje.

Uważa, że ruch jest dla człowieka czymś ultra naturalnym, a bycie aktywnym fizycznie sprawia, że życie jest po prostu fajniejsze. Kocha sport i chciałaby, żeby każdy miał możliwość odkrycia jego wartości.

Justyna Garlacz
Aleksandra Gajewska

Aleksandra Gajewska
Trekking

Podróżniczka, ze szczególnym zamiłowaniem do górskich wędrówek. Posiada ponad 13-letnie doświadczenie podróżnicze i trekkingowe, a swoją ekspercką wiedzą dzieli się m.in. na blogu Nessi World.

Odkąd odbyła swoją pierwszą podróż w 2009 roku do Stanów Zjednoczonych, nieprzerwanie odznacza kolejne punkty na mapie świata. Do tej pory odwiedziła 48 krajów oraz m.in. takie wyspy jak Okinawa czy Borneo. Zdobyła wulkan Teide na Teneryfie, przeszła spektakularne i widokowe szlaki na Tajwanie, była na najwyższym szczycie w Bośni – Maglić, wędrowała w Górach Przeklętych w Albanii i w Parku Narodowym Durmitor w Czarnogórze.

Weszła na Triglav i Prisjonik w Słowenii najbardziej wymagającymi technicznie szlakami. A na osobną uwagę zasługuje wejście na Mount Santubong na Borneo – w tropikalnym klimacie i z pionowymi miejscami z linami. Jeśli chodzi o polskie góry, to nie stanowią one dla niej żadnych tajemnic, a na przełomie 2021/2022 zdobyła Koronę Beskidu Wyspowego. Tatry przeszła wzdłuż i wszerz.

Rzadko kiedy jeździ w to samo miejsce. Uważa, że na świecie jest tyle pięknych zakątków, że może jej nie starczyć życia, aby je wszystkie zobaczyć.

IWONA WOJAS
Trekking, biegi górskie

Każdą wolną chwilę spędza w górach, pokonując nie tylko kilometry szlaków, ale i granice swoich możliwości.

Do tej pory postawiła stopy na praktycznie wszystkich Tatrzańskich szlakach, zarówno po polskiej, jak i słowackiej stronie. Ważną kwestią jest dla niej bezpieczeństwo w górach. Stale poszerza swoją wiedzę, uczestnicząc w szkoleniach z zakresu turystyki wysokogórskiej, zimowej, wspinaczkowej czy w szkoleniach lawinowych.

Kawałek serca zostawiła też w Dolomitach, gdzie od wielu lat spędza dłuższe urlopy –tam skupia się na bieganiu i trekkingu na via ferratach. Nie obce są jej też włoskie góry – świetnie orientuje się co i gdzie w tamtym regionie. W sezonie letnim w weekendy, często wsiada w auto i jedzie w Alpy Austriackie, zaliczając kolejne schroniska, lodowce i spore wysokości. Jej słowa sprawiają, że aż chce się ruszyć na szlak:

"Długie górskie dystanse są dla mnie treningiem charakteru, pozwalają̨ skupić́ się̨ na celu, uczą̨ radzenia sobie z lękiem, bólem i słabościami organizmu. Moje chwile na wyżynach to czyste i niezaprzeczalne szczęście wkomponowane w górski krajobraz, składające się̨ z dziwnej mieszanki bólu, wysiłku, samotności, euforii, zachwytu i siły. W życiu o to przecież chodzi, żeby być́ szczęśliwym, nawet jeżeli droga do szczęścia jest bardzo długa, wiedzie pod górę̨, po głazach i czasami wymaga wielu wyrzeczeń".

IWONA WOJAS