NESSI CREW

Nasze Nessi Crew tworzą niezwykłe i inspirujące kobiety, które swoją wytrwałością i niezłomnością w szlifowaniu talentu pokazują, że nie ma dla nich rzeczy niemożliwych! Ich wiedza, doświadczenie i pasja składają się na ich autorytet i szacunek - to mistrzynie w swoich dziedzinach. To kim są, zawdzięczają ciężkiej pracy, a wszystko co robią, blisko koresponduje z wyznawanymi przez nas wartościami.

EMILIA ANKIEWICZ-OBUKOWICZ

EMILIA ANKIEWICZ-OBUKOWICZ
dyscyplina sportowa: bieganie

Półfinalistka Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro 2016 w skoku przez płotki. Ceniona i uznana lekkoatletka, srebrna medalistka na Uniwersjadzie w Korei Południowej (2015), a także ósma zawodniczka Mistrzostw Europy w Amsterdamie w 2016 roku.

Emilia trzykrotnie stawała na podium mistrzostw Polski seniorów w biegu przez płotki na 400 metrów – 2013 brąz, 2014 i 2015 srebro. W 2018 roku zdobyła złoty medal podczas halowych mistrzostw Polski w sztafecie mieszanej 4 x 400 metrów. Wielokrotna medalistka krajowych mistrzostw w kategoriach młodzieżowców.

Pomimo zawodowej emerytury Emilia nadal pozostaje bardzo aktywna w świecie sportu. Obecnie zajmuje się szkoleniem młodzieży i dorosłych. Jako trenerka prowadzi również obozy sportowe dla swoich zawodników. Nadal startuje w licznych imprezach biegowych na terenie całego kraju.

PATRYCJA SFORA
dyscyplina sportowa: Hokej

Wielokrotna reprezentantka Polski w hokeju na lodzie, związana z kadrą od 2012 roku. Jej licznik występów z orzełkiem na piersi powoli dobija do 100! Wchodzi w skład reprezentacji, która jako pierwsza w historii polskiego, kobiecego hokeja, awansowała do turnieju kwalifikacyjnego do Zimowych Igrzysk Olimpijskich (2021). Wraz z tą drużyną zdobyła wicemistrzostwo na tegorocznych Mistrzostwach Świata dywizji 1B, ulegając tylko czołowej reprezentacji Chin.

Od początku kariery związana z Polonią Bytom, z którą wywalczyła jedenaście Mistrzostw Polski, totalnie dominując krajowe rozgrywki na przestrzeni ostatnich lat. W nadchodzącym sezonie 2022/2023 wraz z Polonią będzie broniła mistrzowskiego tytułu.

Patrycja podczas meczów, treningów na lodzie, jak i treningów uzupełniających, szczególnie upodobała sobie korzystanie z odzieży z linii Ultra.

PATRYCJA SFORA
SABINA BARTECKA

SABINA BARTECKA
dyscyplina sportowa: Triathlon

Ma na swoim koncie kilkadziesiąt zdobytych pucharów w zawodach triathlonowych na różnych dystansach: od 1/8 IM do pełnego dystansu – m.in. jest trzykrotną Mistrzynią Polski, dwukrotną zwyciężczynią cyklu Silesiaman Triathlon. W 2022 roku na Mistrzostwach Świata 70.3 Ironman World Championship w St. George zajęła 13-ste miejsce na świecie w swojej kategorii i 7 wśród polek w kategorii Open. W 2019 roku jako pierwsza Polka i 2 kobieta na świecie ukończyła Beskid Extreme Triathlon – Diablak. To najtrudniejszy w Polsce i jeden z najtrudniejszych w Europie triathlon na pełnym dystansie (3,8 km pływania, 180 km jazdy na rowerze i maraton na Babią Górę).

Startuje również w zawodach biegowych, także górskich ultra –ukończyła m.in. Bieg 7 Dolin na dystansie 64 km w Krynicy, meldując się na mecie jako czwarta kobieta open i pierwsza w kategorii!

Od 2012 roku trenuje bieganie, a od 2015 roku uprawia triathlon. Jak sama mówi, dziś nie wyobraża sobie bez niego życia, nie wyobraża sobie również dnia bez treningu. Jest życiową optymistką, a swoją sportową pasją chętnie dzieli się z innymi, m.in. prowadząc spotkania biegowe w ramach Nessi Time Żory. Swoją determinacją i zaangażowaniem pokazuję, że sukcesy można osiągnąć w każdym wieku.

WERONIKA RADZIMOWSKA-MEJER
dyscyplina sportowa: Joga

Wykwalifikowana nauczycielka jogi i instruktorka fitness. Szkoleniowiec ProFi fitness group instructor, Międzynarodowej Akademii Trenerów Personalnych i Instruktorów Fitness.

Jej kwalifikacje i certyfikaty to stale rosnąca lista, czyniąca ją niekwestowanym fachowcem w dziedzinie Jogi. Weronika m.in. ukończyła szkolenia Vinyasa Ashtanga Yoga 200h wg międzynarodowych standardów Yoga Alliance oraz Joga dla kobiet w ciąży i Mama Baby Yoga 50h. Posiada certyfikaty: Elite Les Mills BODYBALANCE oraz Les Mills Barre Instructor, PFS Pilates Level I, PFS Fit Ball, PFS Trening Kobiet w Ciąży i po Porodzie, PFS Choreografia w Zajęciach Zdrowy Kręgosłup, Zdrowy Kręgosłup, Stretching z analizą narządu ruchu.

Prowadzi szkolenia w Profi Fitness School i jest właścicielką kameralnego studia Sąsiedzka Joga w Suchym Lesie. Uwielbia pracę z ludźmi, a zajęcia grupowe napełniają ją dobrą energią i budzą potrzebę nieustannego rozwoju. Uważa, że zrozumienie ciała i jego potrzeb jest kluczem do efektywnego ruchu, który przynosi poprawę samopoczucia fizycznego i psychicznego. Ma za sobą maraton i kilka półmaratonów.

Drogi Weroniki i Nessi skrzyżowały się na początku 2022 roku, w trakcie konkursu Zostań Twarzą Nessi Sportswear. Weronika wygrywając konkurs stała się twarzą naszej marki, z czego jesteśmy bardzo dumni.

WERONIKA RADZIMOWSKA-MEJER
Aleksandra Gajewska

Aleksandra Gajewska
dyscyplina sportowa: Trekking

Podróżniczka, ze szczególnym zamiłowaniem do górskich wędrówek. Posiada ponad 13-letnie doświadczenie podróżnicze i trekkingowe, a swoją ekspercką wiedzą dzieli się m.in. na blogu Nessi World.

Odkąd odbyła swoją pierwszą podróż w 2009 roku do Stanów Zjednoczonych, nieprzerwanie odznacza kolejne punkty na mapie świata. Do tej pory odwiedziła 48 krajów oraz m.in. takie wyspy jak Okinawa czy Borneo. Zdobyła wulkan Teide na Teneryfie, przeszła spektakularne i widokowe szlaki na Tajwanie, była na najwyższym szczycie w Bośni – Maglić, wędrowała w Górach Przeklętych w Albanii i w Parku Narodowym Durmitor w Czarnogórze.

Weszła na Triglav i Prisjonik w Słowenii najbardziej wymagającymi technicznie szlakami. A na osobną uwagę zasługuje wejście na Mount Santubong na Borneo – w tropikalnym klimacie i z pionowymi miejscami z linami. Jeśli chodzi o polskie góry, to nie stanowią one dla niej żadnych tajemnic, a na przełomie 2021/2022 zdobyła Koronę Beskidu Wyspowego. Tatry przeszła wzdłuż i wszerz.

Rzadko kiedy jeździ w to samo miejsce. Uważa, że na świecie jest tyle pięknych zakątków, że może jej nie starczyć życia, aby je wszystkie zobaczyć.

IWONA WOJAS
dyscypliny sportowe: Trekking, biegi górskie

Każdą wolną chwilę spędza w górach, pokonując nie tylko kilometry szlaków, ale i granice swoich możliwości.

Do tej pory postawiła stopy na praktycznie wszystkich Tatrzańskich szlakach, zarówno po polskiej, jak i słowackiej stronie. Niezależnie od pory roku, jej działalność w Tatrach opiera się na stylu „light and fast”, czyli jak najlżejsza odzież i minimalna, niezbędna ilość sprzętu –co przekłada się na możliwość szybkiego pokonywania sporej ilości górskich kilometrów. Ważną kwestią jest dla niej bezpieczeństwo w górach. Stale poszerza swoją wiedzę, uczestnicząc w szkoleniach z zakresu turystyki wysokogórskiej, zimowej, wspinaczkowej czy w szkoleniach lawinowych.

Kawałek serca zostawiła też w Dolomitach, gdzie od wielu lat spędza dłuższe urlopy –tam skupia się na bieganiu i trekkingu na via ferratach. Nie obce są jej też włoskie góry – świetnie orientuje się co i gdzie w tamtym regionie. W sezonie letnim w weekendy, często wsiada w auto i jedzie w Alpy Austriackie, zaliczając kolejne schroniska, lodowce i spore wysokości. Jej słowa sprawiają, że aż chce się ruszyć na szlak:

"Długie górskie dystanse są dla mnie treningiem charakteru, pozwalają̨ skupić́ się̨ na celu, uczą̨ radzenia sobie z lękiem, bólem i słabościami organizmu. Moje chwile na wyżynach to czyste i niezaprzeczalne szczęście wkomponowane w górski krajobraz, składające się̨ z dziwnej mieszanki bólu, wysiłku, samotności, euforii, zachwytu i siły. W życiu o to przecież chodzi, żeby być́ szczęśliwym, nawet jeżeli droga do szczęścia jest bardzo długa, wiedzie pod górę̨, po głazach i czasami wymaga wielu wyrzeczeń".

IWONA WOJAS
MARTA SPRAWKA

MARTA SPRAWKA
dyscypliny sportowe: bieganie, triathlon

Lekarka, biegaczka, triathlonistka i podróżniczka. Entuzjastka uprawiania sportu i propagatorka aktywnego trybu życia. Pozytywnie nastawiona do świata, zaraża optymizmem i niezmierzonymi pokładami energii.

Marta jest w trakcie specjalizacji z Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu, i na co dzień pracuje ze sportowcami amatorami. Co więcej, pisze m.in. o tym, jak unikać kontuzji, a także jakie badania powinien wykonywać obowiązkowo każdy biegacz oraz o tym, jak wrócić do sportu po artroskopii kolana. Rozmawia również z ekspertami w zakresie kardiologii w odniesieniu do biegania, jak również o bieganiu kobiet w ciąży. Swoją wiedzę i wykonywany zawód łączy z pasją do sportu.

W 2022 debiutowała w zawodach z serii Ironman Italy w Emilia-Romagna i to ze sporym sukcesem, kończąc wyścig w TOP10 w swojej kategorii. Jej głównym celem jest start w jednej z najważniejszych imprez triathlonowych, w Mistrzostwach Świata Ironman na Hawajach.