Filtruj
×
Dostępność
Rozmiar
Kolor
Wyczyść Zastosuj

Czapki ocieplane - zima pod znakiem sportów wodnych

Choć wielu z nas pływanie nieodłącznie kojarzy się z triadą “słońce-piasek-woda”, tak naprawdę sezon na sporty wodne trwa przez cały rok: kryte baseny działają pełną parą, a z sezonu na sezon w okolicach rzek, stawów i jezior pojawia się coraz więcej amatorów morsowania.

Bardzo słusznie, bo pływanie to jedna z najzdrowszych, ogólnorozwojowych aktywności fizycznych, o znakomitym wpływie na naszą kondycję, wydolność oddechową i pracę układu krążenia; morsowanie, czyli krótkie kąpiele w lodowatej wodzie, podnoszą ponadto ogólną odporność i wspomagają leczenie niektórych urazów. Pływanie nie obciąża kręgosłupa ani stawów, jest bezpieczne dla osób w każdym wieku i na każdym poziomie zaawansowania.

O zaletach wodnych aktywności moglibyśmy pisać jeszcze długo - nie ulega wątpliwości, że warto uprawiać je o każdej porze roku! Temperatura nie ma tu znaczenia: w przypadku morsowania chłód jest przecież warunkiem koniecznym. Potrzebujesz jedynie kilku ubrań i akcesoriów, które pomogą Ci utrzymać optymalną temperaturę ciała i szybko ogrzać się po wyjściu z wody. Czapka ocieplana znajduje się w czołówce ich listy.

Właściwości termoizolacyjne czapek

Obowiązkowym elementem wyposażenia morsa jest nakrycie głowy, które utrzyma ciepło podczas kąpieli, a także już po jej zakończeniu. Czapka przydaje się także w drodze powrotnej z basenu - wilgotne włosy błyskawicznie się wychładzają, a wyjście na mróz i wiatr z głową rozgrzaną suszeniem suszarką może skończyć się szokiem termicznym i przeziębieniem. Najlepiej w tej roli sprawdzają się czapki sportowe z termoaktywnych dzianin, łączące znakomite właściwości izolacyjne z dobrą oddychalnością.

Materiały, z których szyjemy nasze czapki sportowe - naturalna wełna merino, funkcyjna dzianina Cubic Guard - na bieżąco odprowadzają wilgoć z powierzchni skóry i nie kondensują jej, lecz błyskawicznie odparowują do atmosfery. Elastyczne dzianiny zapewniają także idealne dopasowanie do kształtu głowy i komfort noszenia bez nieprzyjemnego ucisku. Możesz zdecydować się na czapkę dopasowaną na całej powierzchni lub luźniejszą beanie; w obu przypadkach dzianina okala ściśle okolice uszu i czoła, szczególnie wrażliwe na zimno.

Czapki treningowe na każdą okazję

Uniwersalne ciepłe czapki świetnie sprawdzają się także w dni pozatreningowe. Klasyczny fason i twarzowy kolor - lub kolory, jeśli zdecydujesz się na czapkę dwustronną! - pasują do sportowych kurtek, prostych płaszczy i pikowanych puchówek. Cienka dzianina składa się do niewielkich rozmiarów, co pozwala Ci mieć czapkę przy sobie nawet w pozornie pogodne dni: wsuń ją do torby lub kieszeni, by przygotować się na nagłe załamanie temperatury czy porywisty wiatr.