Filtruj
×
Kolor
Wyczyść Zastosuj

Flyersy, parki, katany, ramoneski, puchówki, anoraki, budrysówki. Kroje sportowe, codzienne, na deszcz, wiatrówki i eleganckie. Kurtka to dzisiaj obowiązkowy element w każdej szafie.

Samo słowo kurtka wywodzi się od sarmackiego słowa kurta lub łacińskiego curtus, które tłumaczymy jako „krótki”. Ten element garderoby stała się ważną częścią codziennych i scenicznych stylizacji. Skórzana kurtka ukochana przez Jamesa Deana i Marlona Brando, parka, która chroniła żołnierzy w trudnych warunkach pogodowych, dżinsowa katana będąca elementem stroju klasy robotniczej. Każdy fason kurtki niesie ze sobą ciekawą historię! Nam szczególnie przypadła do gustu opowieść rodem z Los Angeles: Irvin Schott nazwał wymyśloną przez siebie kurtkę Perfecto, jednak czy dzisiaj ktoś zna tę nazwę? Niestety, amerykanin nie miał szczęścia, a jego pomysł ochrzczono ramoneską, od nazwy punkowego zespołu Ramones.

Kurtka sportowa damska – jakie elementy powinna mieć?

Kurtka to nie tylko wierzchnie okrycie, które może grać główną rolę w Twojej stylizacji, ale także nieodzowna ochrona przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Dobrze wiemy, jakie elementy musi mieć biegowa kurtka, żebyś korzystała z niej przez cały rok!

Naszą kurtkę sportową wyposażyliśmy w regulowany kaptur, który nie tylko jest dopasowany do anatomii głowy, ale też daje Ci pełną ochronę przed wiatrem i deszczem. Pomyśleliśmy także o klejonych szwach i bryzgoszczelnym zamku, które są nieodzownym elementem kurtki sportowej; dzięki nim będziesz mieć pewność, że wilgoć z zewnątrz nie będzie wnikała do środka.

Jeśli biegasz lub ćwiczysz na zewnątrz w niskich temperaturach, z pewnością docenisz zapadkę, blokującą samoczynne rozpinanie się kurtki. Nie mniej istotne są kieszenie, dlatego umieściliśmy dwie z przodu i jedną z tyłu. Ta ostatnia jest bardzo pojemna i ma przelotkę na słuchawki. Możesz bezpiecznie przechować niezbędne rzeczy i wygodnie słuchać muzyki.

Dla nas liczą się detale, na które zwracamy baczną uwagę przy tworzeniu naszej odzieży, w tym kurtki sportowej.

    Funkcjonalność, której możesz zaufać: z czego szyjemy kurtki sportowe?

    Kurtka sportowe damska to nieodłączna część garderoby o każdej porze roku. Zmienne warunki w górach, kapryśna wiosenna aura czy jesienna niepewna pogoda to moment, kiedy z pewnością chętnie jej użyjesz. Zadbaliśmy o odpowiednie, innowacyjne materiały, dzięki którym zyskasz pewność, że jesteś właściwie chroniona. Kluczowe jest odprowadzanie wilgoci z Twojej skóry na zewnątrz. Dlatego możesz swobodnie trenować czy wziąć udział w zawodach sportowych podczas deszczu. Istotne jest to, że membrana działa jak oddychające wahadło, prowadzące powietrze w dwóch kierunkach; ta technologia sprawia, że blokuje przenikanie wody z zewnątrz. Z kolei od wewnątrz ułatwia odparowywanie wilgoci, powstałej podczas wysiłku fizycznego. Prawidłowo użytkowana membrana to balans między wodoodpornością a oddychalnością, jednak nie przypomina ona gumowanego płaszcza. Użyty przez nas materiał jest odporny na ścieranie, a w praniu czy pod wpływem słońca nie traci swoich wyrazistych barw.

    Kurtka sportowa na treningu i na co dzień.

    Mówi się, że nie ma złej pogody – jest tylko nieodpowiednio dobrany strój. Szczególnie, kiedy pada deszcz, to powiedzenie sprawdza się w 100%. By w pochmurny dzień nic Cię nie zaskoczyło, pamiętaj o naszej kurtce sportowej: zajmuje niewiele miejsca i jest bardzo lekka, więc możesz mieć ją zawsze przy sobie.

    Pamiętaj o tym, że na wielu biegach ultra kurtka sportowa jest obowiązkowym elementem wyposażenia biegacza! Będziesz profesjonalnie i kolorowo prezentować się także podczas górskiego treningu czy joggingu ulicami swojego miasta. Nic nie stoi na przeszkodzie, byś zestawiła naszą kurtkę z codziennym strojem i wybrała się w niej do pracy lub na spotkanie towarzyskie. Pamiętaj o naszej kurtce sportowej również wtedy, kiedy pakujesz walizkę na wyjazd. Dodaj swoim stylizacjom koloru szczególnie wtedy, kiedy wokół panuje szarość!