Filtruj
×
Płeć
Rozmiar
Kolor
Wyczyść Zastosuj

Kominy merino - wygodna alternatywa dla szalika

Długie szaliki wykończone frędzlami przepięknie się prezentują i otulają cudownym ciepłem, ale na czas aktywności outdoorowych lepiej zostawić je w domu. Szalik ogranicza zakres ruchów, wiązanie lubi się poluzować, a końce szalika niekontrolowanie fruwać za plecami. co w pewnych sytuacjach może być niebezpieczne - nie bez powodu zakaz noszenia szali jest stałym punktem regulaminów lodowisk.

Coś na szyi trzeba jednak mieć - i dla wygody, i dla zdrowia. Optymalnym rozwiązaniem jest tu elastyczny komin w kształcie tuby, wsuwany na szyję. Komin spokojnie mieści się pod kołnierzem kurtki, siedzi na swoim miejscu przez cały czas, a wykonany z termoizolacyjnych, oddychających dzianin zapewnia Ci 100% wygody i świeżości. Na rynku znajduje się wiele modeli z materiałów naturalnych i syntetycznych, o zróżnicowanych parametrach technicznych - my proponujemy Ci komin merino, wykonany z jedynej takiej na świecie przędzy.

Pochodzenie i zalety wełny merynosów

Właściwości wełny merino są równie niezwykłe, jak zwierzęta, którym zawdzięczamy jej dobroć: owce merynosy żyją w ekstremalnych warunkach naturalnych Alp Nowozelandzkich, gdzie pogoda zmienia się w kalejdoskopie. Cieniutka, porowata sierść owiec chroni je zarówno przed przegrzaniem, jak i przed wychłodzeniem na mrozie, który nierzadko sięga dwucyfrowych wartości. Wełna merynosów zachowuje te właściwości - bielizna termoaktywna, skarpety i akcesoria z jej zawartością czynią cuda u osób trenujących w zimne dni.

Kominy merino - zimowy dodatek idealny

Komin merino ścisle przylega do szyi, ale nie drapie ani nie przeszkadza w aktywności: materiał jest mięciutki i miły w dotyku, delikatnie otula ciało bez nieprzyjemnego ucisku. Struktura wełny merino zapewnia utrzymywanie optymalnej temperatury, absorpcję wilgoci z powierzchni skóry i szybkie wysychanie. Ma to ogromne znaczenie dla Twojego komfortu w przypadku akcesoriów bezpośrednio stykających się ze skórą: nieważne, ile czasu spędziłaś na dworze i w jakim tempie trenowałaś - w kominie merino będziesz czuć wyłącznie miłe ciepło i suchość. Wełna merino nie kondensuje wilgoci, lecz błyskawicznie ją odparowuje, co czyni ją odporną także na rozwój bakterii i przykrych zapachów.

Złożony komin mieści się w każdej kieszeni, więc warto mieć go przy sobie na wypadek nagłego załamania pogody - zwłaszcza że dzięki swojemu uniwersalnemu krojowi poratuje Cię w niejednej sytuacji. Zależnie od aktualnych potrzeb zrobisz z niego nie tylko szalik, ale i opaskę lub czapkę na głowę, maskę na twarz czy gumkę do włosów. Rozciągaj i stylizuj go śmiało - wytrzymałe elastyczne włókna zawsze wrócą do swojej pierwotnej formy!