Filtruj
×
Dostępność
Rozmiar
Kolor
Wyczyść Zastosuj

Wełna merino - skarb z Antypodów

Wyjątkowe właściwości termoizolacyjne wełny merino wynikają z warunków, w jakich żyją owce merynosy: pełnym skrajności klimacie Alp Nowozelandzkich. Niezwykła struktura ich sierści pozwala im adaptować się zarówno do wysokich temperatur, jak i mrozów. Przędza pozyskana z ich runa zachowuje się podobnie: oddychająca, termoaktywna, a przy tym delikatna i lekka jak piórko wełna merino jest niezwykle cenionym materiałem zimowych skarpet, bielizny i akcesoriów - w tym naszych zimowych czapek merino. Poznaj je bliżej!

Czapki merino - perełka odzieży zimowej

Weź czapkę merino do ręki, by przekonać się o jej pierwszych walorach: ultralekka, miła w dotyku przędza w niczym nie przypomina grubych, szorstkich wełen. Po włożeniu jej na głowę odkryjesz jej kolejne zalety. Dzięki dużej elastyczności wełny czapka perfekcyjnie dopasowuje się do kształtu głowy, nie wywołując przy tym nieprzyjemnego ucisku: możesz śmiało mknąć przed siebie - na własnych nogach, rowerze, nartach czy sankach - bez obaw o to, że zgubisz nakrycie głowy w pędzie i porywistym wietrze.

Przędza merino jest składa się z wielu cieniutkich włókien; przebiegające między nimi kanaliki powietrzne stanowią doskonałą barierę termoizolacyjną. Porowata struktura włókien umożliwia z kolei stałą wymianę powietrza, co zapewnia doskonałą oddychalność. Materiał zbiera nadmiar wilgoci z powierzchni skóry, odprowadza ją do zewnątrz i szybko wysycha - w ten sposób czapka merino chroni Cię zarówno przed wyziębieniem, jak i przegrzaniem. Koniec z zimnym materiałem klejącym się do czoła, koniec kapania z nosa i czerwonych uszu po powrocie z biegania - włóż na głowę czapkę merino, a żadna pogoda nie przegoni Cię do domu przed czasem!

Dwustronne czapki merino - kolor do kwadratu

Kiedy przetestujesz czapkę z wełny merino, nie ma już odwrotu. Zakochasz się w niej bez pamięci i zaraz zaczniesz planować zakup następnego egzemplarza. A gdybyśmy powiedzieli Ci, że kupując jedną czapkę merino marki Issen, tak naprawdę otrzymujesz dwie? Nasze dwustronne czapki merino pozwolą Ci kolorować świat na kilka sposobów i codziennie wyglądać nieco inaczej.

Dwa kolory dzianiny to nie koniec możliwości: w obu wariantach możesz wywinąć dolny brzeg czapki i pokazać jej kontrastowy rewers. Przy okazji ogrzejesz podwójnie uszy i czoło, szczególnie wrażliwe na szkodliwy wpływ niskich temperatur. Tak zaprojektowana czapka długo Ci się nie znudzi - tym bardziej, że przędza wysokiej jakości zachowa swoje właściwości i estetykę przez wiele sezonów. 

Zobacz również kominy merino z wełny merynosów