Filtruj
×
Wyczyść Zastosuj
Brak produktów do wyświetlenia. ×

Kamizelki rowerowe do całorocznej jazdy na rowerze

Kamizelki na rower to ten element garderoby każdej rowerzystki, który używa się przez cały rok, w różnych warunkach pogodowych. Wiosną i latem, gdy poranki mimo wszystko bywają chłodne i często wieje zimny wiatr, znakomicie chronią korpus i lędźwie przed przewianiem. Dodatkowo usprawniają odprowadzanie wilgoci od koszulki, a następnie ze swoich struktur. Ma to kluczowe znaczenie właśnie w trakcie jazdy na rowerze, gdy nasz korpus jest mocno narażony na uderzenia powietrza. Jesienią i zimą natomiast, stanowią ostatnią warstwę stroju, która przyjmuje na siebie zimne podmuchy, chroniąc okolice klatki piersiowej jak i okolice pleców. Biorąc pod uwagę powyższe, kamizelka na rower damska powinna znaleźć się w szafie każdej pasjonatki dwóch kółek.

Jak wybrać kamizelkę kolarską? Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

By spełniała swoją rolę, musi być to kamizelka wiatroszczelna. Czyli w pierwszej kolejności, musi blokować wiatr i powietrze napierające na korpus. Musi niejako stanowić tarczę chroniącą te szczególnie wystawione podczas jazdy na ekspozycję, partie ciała. Dobre kamizelki są też termiczne i charakteryzują się systemami wentylacji. Tak więc z jednej strony chronią przed zimnem, a z drugiej pozwalają na swobodny przepływ powietrza, by nie dopuścić do przegrzania. Dzięki przewiewności, wilgoć nie pozostaje w ich strukturach, lecz jest odparowywana na zewnątrz. Nie dość, że się nie przegrzejesz, to też się nie wychłodzisz.

Oprócz materiału z jakiego wykonana jest kamizelka na rower, istotne są również detale, takie jak: kieszonki czy odblaski, oraz ich umiejscowienie. Zarówno jedne jak i drugie powinny znajdować się w dolnej części pleców, w okolicy lędźwi. Dzięki temu w łatwy sposób w trakcie jazdy sięgniemy po batonik czy żel energetyczny, nie wspominając o tym, że schowamy w nich również telefon, klucze czy rękawiczki. Tak umieszczone odblaski będą bardziej widoczne dla kierowców i innych użytkowników ruchu drogowego. Tym samym ma to bezpośredni wpływ na zwiększenie naszego bezpieczeństwa.

Jeśli chcesz by Twoja kamizelka na rower miała te właściwości, wybierz jedną z kamizelek kolarskich Nessi Sportswear.  

Jak nosić kamizelkę na rower?

Przede wszystkim, tak jak pozostałe części stroju rowerowego, musi bardzo dobrze przylegać do ciała. Tego typu kamizelki aero nie zwiększają wtedy naszej objętości, przez co mniej narażamy się na działanie spowalniającego wiatru. Minimalizujemy też ryzyko zahaczenia o cokolwiek w trakcie jazdy.

Kamizelkę zawsze ubieramy jako ostatnia warstwa. To ta reguła od której nie ma odstępstwa. Wiosną i latem narzucamy ją na koszulkę czy bluzę, a w chłodniejszym okresie na bluzę lub kurtkę. Oczywiście zapinamy. Tylko w ten sposób ubrana kamizelka rowerowa spełnia swoją funkcję. Wracając jeszcze do zapięcia, ma ono spore znaczenie np. w trakcie jazdy na podjeździe. Gdy jedziemy do góry, przyspiesza tętno, robi nam się zdecydowanie cieplej, nic nie stoi na przeszkodzie żeby rozpiąć zamek – często przynosi to sporą ulgę i jest w zgodzie z kolarskim savoir-vivrem. Po zakończeniu podjazdu, gdy czeka nas zjazd, na powrót zapinamy naszą kamizelkę i cieszymy się komfortem termicznym oraz frajdą płynącą ze zjazdu.

Czy warto kupić kamizelkę na rower damską?

Oczywiście. Kamizelka rowerowa to standardowe wyposażenie każdej rowerzystki, używane zarówno w sezonie wiosenno-letnim, jak i w trakcie jazdy w jesienno-zimowe miesiące. Nie ma znaczenia czy amatorsko pokonujesz kilometry, czy podążasz według planu treningowego i rower traktujesz bardzo ważnie, kamizelka rowerowa Nessi Sportswear będzie idealnym towarzyszem Twoich jazd.

Kamizelki rowerowe z efektownymi wzorami i innowacyjnymi rozwiązaniami

Nasze kamizelki wykonane są z innowacyjnych, sportowych materiałów oraz z zastosowaniem nowoczesnych rozwiązań, takich jak pikowanie ultrasoniczne dla mocniejszego połączenia tkanin i dla uzyskania unikalnego efektu. Otrzymujesz więc dwa w jednym – wytrzymałą kamizelkę na kilka intensywnych sezonów z nietuzinkowym, autorskim designem. Wszystko w naszych energetycznych barwach, tak byś mogła wprowadzić w życie hasło: feel the power of colors! Do zobaczenia na szosach, szutrach, szlakach i ścieżkach – zespół Nessi Sportswear.