Filtruj
×
Rozmiar
Kategoria
Kolor
Wyczyść Zastosuj

Czym jest joga i dla kogo?

Joga to system ćwiczeń fizycznych, a także filozofia życiowa wywodząca się ze starożytnych Indii. To również system ćwiczeń umysłowych i oddechowych, wpływający na rozwój fizyczny i psychiczny człowieka. Ze względu na swoją długą tradycję, obecnie wyróżniamy kilka najczęściej praktykowanych rodzajów jogi, to m.in.: hatha-joga, bhakti-joga, karma-joga, mantra-joga, a także dżniana-joga, radża-joga oraz  tantra-joga. Podczas praktyki jogi wyróżniamy kilka filozofii, są to asany, czyli pozycje, pranajama, czyli praktykowanie oddechu, relaksacja, dieta oraz medytacja i pozytywne myślenie.

Historia jogi sięga 2500 roku p.n.e. – to właśnie z tego okresu pochodzą pierwsze świadectwa jej istnienia. Są to odkryte w Indiach figurki i pieczęcie przedstawiające postacie w różnych asanach. Współcześnie zyskuje coraz bardziej na popularności i pomaga znaleźć harmonię oraz równowagę w dzisiejszym, pędzącym świecie.

Jogę właściwie może praktykować każdy. Nie wymaga specjalnego sprzętu i przygotowań. Wystarczy trochę wolnej przestrzeni, klasyczna mata do ćwiczeń i wygodna, dobrze dopasowana odzież, która nie będzie krępowała ruchów, nie będzie się podwijała ani opadała w trakcie przyjmowania pozycji. Dlatego też warto zainwestować w odzież przeznaczoną do jogi.

Odzież do praktykowania jogi

Praktykowanie, czy też ćwiczenie jogi warto rozpocząć od dobrania odpowiedniej odzieży. Ważne, żeby wykazywała się właściwościami oddychającymi, dobrze wentylowała i sprawnie odprowadzała wilgoć. Warto również postawić na bardziej dopasowane fasony, które nie będą przeszkadzać w trakcie przyjmowania asan. Odzież do jogi powinna pozwolić na pełną swobodę ruchów.

W asortymencie sklepu internetowego Nessi Sport znajdziesz odzież do jogi wykonaną z innowacyjnych, oddychających i współgrających z kobiecą sylwetką dzianin, takich jak: Amet Fibra czy Resi Slim.

Legginsy do jogi

Legginsy są najczęściej wybieranym elementem garderoby przez kobiety uprawiające jogę. Zarówno przez początkujące, jak i bardziej doświadczone adeptki tej pięknej sztuki. Nic dziwnego, skoro legginsy wydają się być do niej stworzone. Wypróbuj nasze legginsy multisportowe przeznaczone do praktykowania jogi lub krótkie oddychające legginsy do jogi. Zapewnią Ci one wyjątkowy komfort i dadzą poczucie pełnej swobody ruchów w trakcie zajęć.

Dla zwiększenia odczuwanego komfortu podczas ćwiczeń, postaw na jedne z naszych akcesoriów do jogi (np. oddychające figi).  

Koszulki do jogi

Koszulki do jogi to równie ważny element stroju, co legginsy. W tym przypadku, zdecydowanie lepiej postawić na bardziej przylegający fason, niż klasyczny, luźny t-shirt. Ponadto lepiej sprawdzą się specjalistyczne dzianiny, które wykazują wysoki stopień oddychalności, niż bawełna. W naszej ofercie wybierzesz spośród wielu zróżnicowanych modeli, idealnych do praktykowania jogi. Są to oddychające topy sportowe, oddychające koszulki z krótkim rękawem, klasyczne bokserki oraz longsleeve, rozpinane bluzy czy bluzy z kapturem. Jak zawsze, w naszych autorskich wzorach i energetycznych monokolorach spod szyldu Nessi.