EKO WKŁADKA ROWEROWA Z WYŚCIÓŁKĄ BAMBUSOWĄ

Nowatorska wkładka użyta w naszych spodenkach posiada anatomicznie wyprofilowaną konstrukcję. Przez swój ergonomiczny fason i elastyczność współgra z różnymi typami kobiecych sylwetek. Odpowiednie dopasowanie niweluje dyskomfort i zapobiega uciskowi w najbardziej wrażliwych miejscach. Wkładka składa się z 4-warstw, które skutecznie pochłaniają wibracje i drgania powstające podczas jazdy. Bambusowa wyściółka będąca najbliżej skóry minimalizuje ryzyko wystąpienia podrażnień i otarć nawet w trakcie całodniowej jazdy. Sam bambus jest materiałem odnawialnym, a wszystkie materiały użyte do produkcji wkładki pochodzą w 100% z recyklingu.

Wkładka rowerowa eco budowa
 1. Delikatna dla skóry, ekologiczna wyściółka bambusowa
 2. Oddychające pianki
 3. Oddychająca pianka amortyzująca
 4. Gąbka wysoko-amortyzująca wstrząsy
Wkładka rowerowa eco budowa

Właściwości wkładki rowerowej

I WARSTWA - PRZYJAZNA DLA SKÓRY, EKOLOGICZNA WYŚCIÓŁKA BAMBUSOWA

W miejscu gdzie skóra dotyka bezpośrednio materiału, użyliśmy ekologicznej przędzy bambusowej wraz z innowacyjną mikrofibrą z recyklowanego poliestru. Główne zalety wierzchniej warstwy wkładki:

 • naturalnie antybakteryjna, chroni przed namnażaniem drobnoustrojów i bakterii - szczególnie istotne dla osób o wrażliwej skórze
 • posiada funkcje dezodoryzujące: wchłania, rozkłada i niweluje zapachy
 • wysoki stopień oddychalności i zdolność odprowadzania wilgoci z właściwościami szybkoschnącymi, to aktywne wsparcie podczas jazdy
 • nie zawiera szkodliwych dla skóry i zdrowia barwników
 • stworzona z surowców odnawialnych i bezpiecznych dla środowiska tj. z recyklowanego poliestru i węgla bambusowego
Wkładka rowerowa warstwa pierwsza
Wkładka rowerowa warstwa druga i trzecia

II i III WARSTWA - DWIE PIANKI O WŁAŚCIWOŚCIACH ODDYCHAJĄCYCH I AMORTYZUJĄCYCH

Pod delikatną dla skóry wyściółką bambusową znajdują się dwie pianki, dbające o maksymalny poziom komfortu - stanowią one drugą i trzecią warstwę.

Druga warstwa to oddychająca pianka, która posiada specjalne otwarte komórki, odpowiadające za prawidłową wentylację i odprowadzanie wilgoci. Uzyskany dzięki temu wysoki stopień oddychalności zapobiega powstawaniu wilgoci.

Trzecia warstwa to oddychająco-amortyzująca pianka o wysokim poziomie gęstości, który zapewnia równomierne rozłożenie nacisku na całą wkładkę. Zapobiega to uciskowi w najbardziej wrażliwych miejscach. Niezwykła elastyczność obu pianek odpowiada za właściwe dopasowanie wkładki do ciała.

IV WARSTWA - GĄBKA AMORTYZUJĄCA WSTRZĄSY

Główną funkcją czwartej warstwy jest maksymalna absorpcja drgań powstałych w trakcie jazdy na rowerze, a w szczególności po nierównym podłożu. Gąbka amortyzuje i neutralizuje wszelkie wibracje oraz pochłania do 80% energii wywołanej uderzeniem o powierzchnię. To rozwiązanie pozwala na komfortową jazdę na długich dystansach w zmiennym terenie.

Wkładka rowerowa warstwa czwarta
Pranie i pielęgnacja

PRANIE I PIELĘGNACJA

Jak dbać o spodenki z wkładką, aby posłużyły Ci na lata

 • prać ręcznie lub w pralce w delikatnym cyklu
 • prać w temperaturze 40°C
 • unikać wybielaczy, zmiękczaczy lub agresywnych detergentów
 • nie używać suszarki
 • nie prasować

Informacje szczegółowe

Przeznaczenie: rower szosowy, górski, trekingowy, gravelowy
Dystans: krótkie i długie dystanse
Czas użytkowania: nawet do 8 godzin ciągłej jazdy
Ilość warstw: 4
Grubość: 14 mm
Wymiary: 31.5 cm x 22.5 cm
Gęstość pianki: 140 kg/m3