Polski puch gęsi

POLSKI PUCH GĘSI
najwyższej jakości naturalna izolacja termiczna

Puch gęsi, a szczególnie polski, który jest ceniony na całym świecie, wyróżnia się fantastycznymi właściwościami termoizolacyjnymi - wynikają one z naturalnej budowy puchu, która ma zdolności tworzenia struktur zatrzymujących i magazynujących powietrze. To właśnie ono pełni funkcję izolatora: utrzymuje ciepło przy ciele, jednocześnie blokując zimno z zewnątrz. Puch pozyskuje się z podbrzusza gęsi – to tam znajduje się najdelikatniejszy i najcenniejszy surowiec o śnieżnobiałej barwie. Hodowla tych ptaków odbywa się w sposób ekologiczny i etyczny, w sprzyjającym rozwojowi gęsi, umiarkowanym klimacie Polski o dużej amplitudzie temperatur. Cały proces hodowli jest poddawany rygorystycznym kontrolom: od momentu wylęgu piskląt, aż po zaawansowane technologie przetwarzania surowca w najlepszej jakości puch. Tylko przez połączenie tych wszystkich czynników, jest możliwe uzyskanie puchu gęsiego o niepowtarzalnej jakości i wysokich parametrach termoizolacji, który sprawdzi się w nawet najbardziej ekstremalnych warunkach.

Precyzyjna technologia przetwarzania puchu gęsiego

Nasz gęsi puch poddawany jest precyzyjnym i niezwykle czasochłonnym procesom przetwarzania. Są one gwarancją uzyskania najlepszego gatunkowo puchu, którym wypełniamy nasze kurtki puchowe.

A jak to się odbywa?...

Wysokiej jakości wyselekcjonowany surowiec jest prany w celu pozbycia się z niego wierzchnich osadów. Następnie poddaje się go procesowi sterylizacji w temperaturze powyżej 120 stopni, który usuwa wszelkie drobnoustroje i roztocza. Tak przygotowany puch trafia do sortowni, gdzie jest oddzielany od półpuchu metodą ręcznej selekcji. Dodatkowe odpylanie usuwa z niego wszelkie pojedyncze promyki puchu. W efekcie otrzymywany jest nieskazitelnie czysty gęsi puch, a jego jakość potwierdzają cenione japońskie ośrodki badawcze IDFL i QTEC

Czy wiesz, że?...

Ręczna selekcja pierza jest najbardziej precyzyjną metodą oddzielania puchu na skalę światową! To bardzo czasochłonny proces - wydajność jednego wprawionego pracownika, to 0,4 kg puchu dziennie.

Polski puch gęsi
Co wyróżnia puch gęsi z polskich hodowli?

Co wyróżnia puch gęsi z polskich hodowli?

  • Najwyższej klasy izolacja cieplna – to naturalna ocieplina o fenomenalnych właściwościach termoizolacyjnych. Nasz puch gęsi jest surowcem najlepszym gatunkowo, o wysokiej proporcji puchu do pierza (90/10). Choć branża outdoorowa jest dziś tak rozwinięta, że co i rusz prezentuje coraz bardziej innowacyjne rozwiązania, wciąż nie stworzyła syntetycznego wypełniania, które pod względem termiki dorównałoby gęsiemu puchowi. To właśnie za sprawą właściwości puchu, gęsi znoszą nawet najcięższe mrozy. Nie bez powodu zdobywcy najwyższych gór świata podczas najtrudniejszych ekspedycji, gdzie temperatura spada nawet do -40C, noszą właśnie puchowe kombinezony.
  • Zachwycająca sprężystość i lekkość - wysoki poziom sprężystości puchu sprawia, że jest ultralekki i łatwo poddaje się kompresji. Wykonaną z puchu kurtkę możesz zwinąć do niewielkich rozmiarów i nosić w kieszeni plecaka, a po rozwinięciu w pełni odzyskuje swój pierwotny kształt. Sprężystość jest wyrażana w jednostce Cuin, oznaczającej stosunek wagi do objętości jaką zajmuje surowiec - im wskaźnik jest wyższy, tym lepsze parametry termoizolacyjności puchu i niższa waga.

Zachwycająca sprężystość

Sprężystość naszego puchu gęsiego wynosi 730 Cuin. Przyjęło się, że o dobrej izolacyjności świadczy puch od parametrach 500 Cuin, a powyżej 700 Cuin to już surowiec o praktycznie perfekcyjnych właściwościach izolacyjnych.

  • Polskie hodowle - pochodzi z cenionych na całym świecie polskich farm. Występujący w Polsce klimat o dużej amplitudzie temperatur, sprzyja rozwojowi najwyższej klasy puchu gęsiego. Cała hodowla odbywa się w sposób ekologiczny, a na każdym etapie przykłada się ogromną wagę do ich bezpieczeństwa i dobrostanu.
  • Przyjazny dla materiału - ziarna puchu składają się z długich, czepliwych gałęzi, które pozwalają na ich trwałe łączenie się w duże struktury. Puch w takiej formie zapewnia najwyższy poziom termoizolacji oraz rzadziej wnika w tkaninę, wydłużając jej żywotność i trwałość.
  • Antyalergiczny - pozyskiwanie puchu od sprawdzonych dostawców oraz poddawanie go procesowi sterylizacji w wysokich temperaturach, pozwala uzyskać puch czysty i niealergizujący.
  • Ekologiczny - jest całkowicie biodegradowalny i przyjazny dla środowiska.
Polski puch gęsi
Właściwosci puchu
Skład: 100% polski gęsi puch
Wyrób: Puch gęsi 90/10EN
Sprężystość: FP 730 cu.in
Pochodzenie: Polska