Dostosuj
×
Velikost
Kolor
Wyczyść Zastosuj

DAMSKIE STROJE KĄPIELOWE DAWNIEJ I DZIŚ

Historia damskich strojów kąpielowych opowiada nie tylko o modzie, ale i zmianach kulturowych i obyczajowych. Przed kilkoma wiekami kąpiele były zabiegiem leczniczym, a kobiety pluskały się ubrane w długie płócienne koszule - bywało, że obciążone u dołu, aby pod żadnym pozorem nie odsłaniać zbyt wiele! Gdy w XIX wieku pływanie i plażowanie stało się rozrywką, stroje kąpielowe zaczęły służyć też wygodzie: pantalony stopniowo wypierały spódnice, kroje stawały się coraz bliższe ciału, a rękawy i nogawki kończyły się coraz wyżej.

Kostiumy z lat 30. XX wieku, choć ciągle ze spodenkowym dołem, nie odbiegały już znacznie od dzisiejszych fasonów; wśród ich materiałów pojawił się lateks, “przodek” dzisiejszych syntetycznych przędz. W latach 40. i 50. na fali popularności pin-up girls na plażach pojawiły się stroje bikini.

Obecnie kostiumy pływackie zajmują nie tylko sporą część rynku sportowego, ale i modowego. Oglądamy je zarówno na pokazach high fashion, jak i w social mediach influencerek, także tych największych: linia strojów kąpielowych stworzona przez Kylie Jenner biła rekordy sprzedażowe na skalę równą wielkim markom odzieżowym i kosmetycznym.

Z CZEGO SZYJEMY NASZE STROJE KĄPIELOWE?

Nessi to marka dla aktywnych kobiet, a ich komfort był dla nas głównym celem podczas tworzenia kolekcji plażowej. Za funkcjonalność naszych kostiumów odpowiada przede wszystkim ich materiał: dzianina Brisrec cechuje się wyjątkową elastycznością, dzięki której perfekcyjnie dopasowuje się do sylwetki i współgra z każdym Twoim ruchem, a jednocześnie zapewnia pełne krycie. Niestraszne mu promieniowanie UV, słona i chlorowana woda, kosmetyki ze SPF - przy prawidłowej pielęgnacji stroju jego kolory pozostaną równie intensywne, a nadruk wyrazisty jak w dniu, w którym wyjmiesz go z pudełka! Wysoka przewiewność tego materiału zapewni Ci odpowiedni komfort termiczny przy wysokich temperaturach.

JEDNOCZĘŚCIOWE STROJE KĄPIELOWE - BY DOTRZYMAĆ CI TEMPA

Kochamy jednoczęściowe stroje kąpielowe za komfort i pewność siebie, jakie zapewniają nam podczas treningów pływackich czy uprawiania sportów wodnych, podkreślając jednocześnie atuty i modelując sylwetkę. Aby zapewnić Ci maksymalny komfort, dopracowaliśmy nasz projekt w najdrobniejszych szczegółach: miejsce na wkładki, które w razie potrzeby możesz łatwo wyjąć, płaskie nieuwierające szwy, cielista podszewka w przedniej części… Jednoczęściowe stroje kąpielowe Nessi Sportswear nigdy Cię nie zawiodą!

DWUCZĘŚCIOWE STROJE KĄPIELOWE - SKROJONE NA MIARĘ TWOICH POTRZEB

Odpowiednio skrojone bikini jest równie wygodne, jak jednoczęściowe stroje kąpielowe, umożliwiając jednocześnie bardziej równomierną opaleniznę. Dwuczęściowy strój kąpielowy Nessi Sportswear z powodzeniem łączy sportowy i plażowy charakter. Siatkówka plażowa, kite, sup, pływanie czy wyprawa na rowerkach wodnych, a w ramach schłodzenia po aktywności leniuchowanie na leżaku - w naszym bikini będziesz świetnie się bawić każdego dnia na plaży.

Wykonany z elastycznej i przewiewnej dzianiny Brisrec, kostium leży jak ulał - tym bardziej, że figi wybierasz osobno, co daje Ci pewność trafnego dopasowania rozmiaru bez względu na typ sylwetki! Wybór masz w kwestii fasonu majtek - oferujemy Ci doły od bikini ze standardowym (classic) lub wysokim stanem oraz bikini brazylijskie.