Dostosuj
×
Velikost
Kolor
Rodzaj skarpetek
Rodzaj skarpet
Przeznaczenie skarpet
Wyczyść Zastosuj

Nie ma udanego, bezpiecznego treningu bez dobrych butów sportowych - a to, co założymy pod nie, ma równie duże znaczenie. Wygodne skarpety sportowe pomogą Ci biec, maszerować i tańczyć ile dusza zapragnie, pozostawiając skórę gładką i świeżą, bez podrażnień ani otarć. Specjalistyczne skarpety sportowe do biegania wspierają stawy i ścięgna, pełnią także funkcję kompresyjną dla mięśni, a ich termoaktywne właściwości zapewniają utrzymywanie optymalnej temperatury ciała. Połącz je z dobrze wentylowanymi butami, by cieszyć się nieosiągalnym dotąd komfortem!

Funkcjonalne materiały skarpet sportowych damskich

Nasze skarpety sportowe powstają ze starannie wyselekcjonowanych mieszanek przędz, które zapewniają im zachowanie wszystkich pożądanych właściwości. Podstawą modeli casualowych jest bawełna: choć technologia stoi dziś na kosmicznym poziomie i wiele włókien syntetycznych zapewnia 100% komfortu, wciąż w wielu sytuacjach najlepsze okazują się rozwiązania prosto z natury.

Miękka, delikatna, przewiewna bawełna jest wręcz stworzona do produkcji ubrań i akcesoriów najbliższych ciału - takich, jak skarpety. Dodatek syntetycznych włókien elastanu i Gumitexu nadaje dzianinie elastyczności potrzebnej do idealnego dopasowania i pełnej swobody ruchów. Rozciągliwa przędza zapewnia także stabilizację ściągaczy - te utrzymują skarpetki na swoim miejscu, tak, byś nie musiała przejmować się ich irytującym rolowaniem czy opadaniem.

Intensywne aktywności wymagają sięgnięcia po środki specjalne: skarpety biegowe i trailowe wykonujemy z poliamidu wzmocnionego Prolenem i Gumitexem. Otrzymana dzianina ekspresowo odprowadza wilgoć od skóry, na jej powierzchni nie rozwijają się bakterie ani pleśni, a jej wytrzymałość stoi na najwyższym poziomie. Szybkie wysychanie materiału docenisz z kolei na biwakach albo obozach sportowych, gdy codziennie dajesz z siebie 120% na trasie, a dysponujesz ograniczoną liczbą par skarpet na zmianę.

Skarpetki sportowe - każdy detal ma znaczenie

Profesjonalne skarpety sportowe mają strefową konstrukcję, umożliwiającą skuteczną wentylację przy jednoczesnym wsparciu i amortyzacji podbicia. Długie skarpety biegowe Race są naszym największym osiągnięciem technologicznym: okolice pięt i palców, szczególnie narażone na uszkodzenia mechaniczne, są dodatkowo wzmocnione. Jeśli lubisz modele osłaniające kostkę, wystające poza cholewkę buta, dzięki naszym modelom zyskasz kolejny element odblaskowy, który poprawi Twoje bezpieczeństwo po zmierzchu: w górnej części naszych skarpet umieszczamy właśnie odblaski.

Wystarczy Ci jeden trening, aby przekonać się, jak lekko i przyjemnie ćwiczy się w naszych skarpetach sportowych - a po wielu miesiącach, kiedy znów wyjmiesz je z szuflady w doskonałym stanie, przekonasz się także o ich trwałości!