Sportovní až -40% šek

JAK PIELĘGNOWAĆ ODZIEŻ NESSI SPORTSWEAR?

By zachować dobry wygląd i stan techniczny odzieży, należy stosować się do zaleceń pielęgnacji odzieży, zgodnie z informacjami na wszywkach odzieżowych i etykietach. Tylko zapoznając się i stosując się do zawartych tam informacjami, zapewnisz odzieży długą żywotność.

PAMIĘTAJ! Każdy produkt wymaga innego traktowania, dlatego koniecznie stosuj się do wszywek z piktogramami. Informacje o pielęgnacji są również dostępne na stronie każdego produktu w zakładce ‘PIELĘGNACJA’, jak również na stronie poświęconej materiałom. 

ZWRÓĆ UWAGĘ! Jeśli odzież wykonana jest z kilku materiałów, to przed przystąpieniem do pielęgnacji, należy zwrócić uwagę na pielęgnację każdego z materiałów.

  

Ogólne zasady dotyczące pielęgnacji odzieży:

 • Przed włożeniem odzieży do pralki należy upewnić się, że w bębnie nie ma odzieży na rzepy, z ostrymi zakończeniami itd., gdyż mogłoby to doprowadzić do mechanicznego zniszczenia odzieży;
 • Zaleca się prać w środkach przeznaczonych do odzieży sportowej. Gwarantuje to długą żywotność produktu;
 • Odzież prać wyłącznie z podobnymi kolorami;
 • Jeśli odzież posiada kieszenie, należy je opróżnić i zapiąć przed włożeniem odzieży do pralki;
 • Jeśli odzież posiada sznurek, należy go związać przed włożeniem odzieży do pralki;
 • Jeśli odzież posiada zamki, należy je zapiąć przed włożeniem odzieży do pralki;
 • Jeśli odzież posiada membranę, stosować detergenty przeznaczone do odzieży z membraną;
 • W przypadku prania produktów z wełny, należy stosować program przeznaczony do odzieży delikatnej i specjalistyczne środki do prania wełny. Nie używać zwykłych płynów do płukania. Jeśli pierzesz wełnę ręcznie, nie wyciskaj jej ani nie wyżymaj;
 • W przypadku prania produktów z bawełny, nie prać razem z wysoce zabrudzoną odzieżą, gdyż bawełna wchłania zabrudzenia i intensywne kolory. To normalny proces, który zachodzi w przypadku włókien naturalnych;
 • Zaleca się wyprać odzież przed pierwszym użytkowaniem;
 • Zaleca się co jakiś czas puścić pustą pralkę, w celu pozbycia się resztek detergentów z poprzednich prań.

 


Jak dbać o kurtki puchowe? 

Naturalny puch to superwytrzymałe ocieplenie – aby jednak zachował swoje właściwości, niezwykle ważna jest odpowiednia pielęgnacja kurtki. Przedstawiamy krótką instrukcję prania i suszenia kurtki puchowej:

 1. Zanim włożysz kurtkę do pralki, wyczyść bęben i pojemnik na proszek z pozostałości detergentów – mogłyby negatywnie wpłynąć na kondycję puchu. W tym celu wypłukaj podajnik pod bieżącą wodą i uruchom pusty cykl prania, na przykład na programie płukania.
 2. Do prania stosuj tylko specjalne środki przeznaczone do prania puchu. Nie używaj zmiękczaczy ani żadnych uniwersalnych płynów – ich działanie wpływa destrukcyjnie na naturalne wypełnienia!
 3. Opróżnij kieszenie kurtki, odwróć ją na lewą stronę i zapnij wszystkie zamki oraz napy.
 4. Przed włożeniem kurtki do bębna możesz ją namoczyć – będzie cięższa, dzięki czemu pralka dobierze odpowiednią ilość wody.
 5. Do prania kurtek puchowych można używać również specjalnych kulek rozbijających, które zapobiegają zbijaniu się puchu.
 6. Odzież puchową zawsze pierz w delikatnych programach (np. do prania wełny) i w niskiej temperaturze (max. temperatura 30°C). Pod wpływem namaczania i wirownia wypełnienie ulegnie kompresji – nie martw się, jeśli po praniu Twoja kurtka nie będzie przypominać tej, którą włożyłaś do pralki. W procesie suszenia odzyska swoją pierwotną formę.
 7. Kurtkę puchową możesz wysuszyć w suszarce bębnowej (na długim cyklu z niską temperaturą) lub na zwykłej suszarce, rozłożoną na płasko, z dala od źródeł ciepła i nie bezpośrednio na słońcu. Od czasu do czasu delikatnie ją strzepnij i obróć na drugą stronę. Jeśli kurtka po wysuszeniu nie wróciła do pierwotnej objętości, rozłóż ją na płasko i delikatnie rozbij palcami te miejsca, w których zgromadził się puch, rozprowadzając go równomiernie po całej komorze.
 8. Pamiętaj, że tzw. uciekanie puchu z kurtki jest naturalnym procesem. Puchowe wypełnienie tworzy nie tylko puch, ale też pierze, czyli piórka z ostrą stosinką – to właśnie one przebijają się przez materiał wierzchni okrycia. Jeśli zauważysz na powierzchni kurtki takie przebijające się piórko, nie wyciągaj go, tylko wciągnij palcami z powrotem do środka, układając w pozycji na płasko.

 

Jak dbać o odzież z linii Ultra?

 • Przed włożeniem jej do pralki należy upewnić się, że w bębnie nie ma odzieży na rzepy, z ostrymi zakończeniami itd., która mogłaby doprowadzić do mechanicznego zniszczenia ubrań;
 • Można ją prać w pralce, maksymalnie w 40 stopniach;
 • Odzież prać na lewej stronie;
 • Odzież prać z podobnymi kolorami;
 • Stosować program przeznaczony do odzieży delikatnej;
 • Nie prasować, nie suszyć w suszarce bębnowej, nie czyścić chemicznie, nie chlorować i nie wybielać.
W górę