Přizpůsobit
×
Velikost
Produkt
Barva
Vyčistit Použít

Na pewno każdy słyszał chociaż raz, że "najwięcej ciepła ucieka przez głowę". I choć samo powiedzenie jest mitem, to ochrona głowy w chłodne dni jest jednym z najważniejszych warunków udanego treningu outdoorowego. Przewianie zatok i szyi może skończyć się poważną chorobą, która zatrzyma Cię w domu na kilka tygodni, a nawet jeśli nie wylądujesz pod kołdrą z gorącą herbatą - świszczący w uszach wiatr i przenikliwe zimno są po prostu nieprzyjemne i nie pozwalają w pełni cieszyć się aktywnością. Owszem, na głowę można narzucić kaptur kurtki czy bluzy, ale najlepszy poziom ochrony termicznej i swobody ruchów zapewni Ci tylko dobra czapka sportowa. W Nessi wiemy sporo na ich temat!

Wełnianą czapę z ozdobnym pomponem zostaw na inne okazje, a przed treningiem zaopatrz się w cienki, obcisły model dedykowany sportowcom. Czapki tego typu precyzyjnie dopasowują się do kształtu głowy i mocno się trzymają - ani najszybszy bieg, ani najsilniejsza wichura nie zerwie Ci jej z głowy. Walory dopasowanych czapek zna także każda każda fanka narciarstwa, deski czy jesiennych rowerowych eskapad: obcisły model z powodzeniem zmieści się pod kask, zapewniając przyjemne ciepło przy jednoczesnym zachowaniu płynnej wentylacji.

Właściwości czapek sportowych na chłodne dni

Podstawowym walorem modeli tego rodzaju jest znakomita oddychalność, osiągnięta dzięki zastosowaniu nowoczesnych funkcyjnych materiałów. Mogą być one syntetyczne, jak zaawansowany technicznie Cubic Guard, mogą być naturalne, jak wełna owiec merynosów. Ich wspólną cechą jest jednak zdolność do sprawnego odprowadzania wilgoci od skóry i szybkiego jej odparowywania. Dzięki temu po długim biegu czy forsownej wspinaczce zachowasz suchą skórę i włosy, bez niemiłego uczucia zetknięcia zimnego, wilgotnego materiału ze skórą.

Sportowe czapki beanie dla swobodnego komfortu

Nordic Walking, rolki, spacer nad morzem lub w górach, frisbee w parku, wschody i zachody słońca w Bieszczadach… Lżejsze aktywności na świeżym powietrzu też nie obejdą się bez czapki sportowej. Oprócz standardowego fasonu świetnie sprawdzi się w nich także luźniejsza czapka beanie - popularna smerfetka, która nie tylko skutecznie izoluje od zimna, ale dodaje Ci zawadiackiego uroku. Dwustronne czapki Nessi pomogą Ci kolorować świat na różne sposoby - co tylko gra Ci w duszy!

Czapki sportowe na lato

Czapki sportowe nosimy także. Chronimy w ten sposób głowę przed szkodliwym przegrzaniem, a oczy - przed oślepiającym słońcem podczas górskich wycieczek, zwiedzania, żeglowania i wielu innych aktywności. Czapka z daszkiem to sportowy klasyk, który w tej roli spisze się na piątkę z plusem. Wykonane z oddychającego materiału czapki z daszkiem Nessi nie pozwolą Ci się przegrzać ani spocić, a regulacja obwodu utrzyma je skutecznie na Twojej głowie.