Cena: 29,99zł

SKARPETY ODDYCHAJĄCE KRÓTKIE

Z ODBLASKIEM

Kod produktu: RKKO-15

Kolor: Zielone

Płeć: Unisex

 

Ultralekkie i cienkie skarpety sportowe wyposażone w elementy odblaskowe. Zapewniają pełen komfort podczas letnich aktywności, zarówno w ciągu dnia, jak i po zmroku. Sprawdzą się w trakcie treningów biegowych, nordic walking, pieszych wędrówek, jazdy na rowerze, jazdy na rolkach czy wspinaczki.
Model ma oznaczenie prawej i lewej skarpety.

Lekkie, o wysokim stopniu oddychalności

Skarpety wykonano z cienkiego i miłego w dotyku poliamidu, który idealnie sprawdza się w ciepłe dni, przy wysokich temperaturach. Charakteryzują go wysokie parametry oddychalności. Zastosowano tu specjalną budowę kanalikową, dzięki czemu ciepło i wilgoć odprowadzane są na zewnątrz. Wysoki stopień przepuszczalności powietrza i skuteczny transport potu z powierzchni skóry zapobiega odparzeniom i przegrzaniu, dając swobodę pracującym stopom. Materiał jest bezpieczny, nie uczula. Zapobiega rozwojowi bakterii i grzybów. Dodatkowo szybko schnie.

Udogodnienia

Materiał, z którego uszyto skarpety jest elastyczny i wytrzymały, odporny na ścieranie i rozdarcia. W modelu zastosowano dodatkowo płaskie, a zarazem trwałe i mocne szwy, które nie ocierają i nie pękają, dzięki czemu zapobiegają otarciom stóp.
Skarpety nie rolują się. System ściągaczy utrzymuje je w jednej pozycji. Nie trzeba ich podciągać podczas aktywności, zawsze pozostają na swoim miejscu.
Dodatkowo nie tracą kolorów, nie blakną w praniu i pod wpływem działania promieni słonecznych - wyglądają jak nowe przed długi czas.

Elementy odblaskowe

Dbając o bezpieczeństwo użytkownika, skarpety RKKO zostały wyposażone w odblaski – na górnym ściągaczu. Ich miejsce zostało wybrane zgodnie z zasadą większej widoczności, tak aby ruchoma część ciała dawała zmienny sygnał kierowcom znajdującym się na trasie wieczornego treningu.

 

ZALETY

Dobrze oddychają. W skarpetach zastosowano kanaliki, które odprowadzają nadmiar wilgoci i ciepła na zewnątrz. Oddychające strefy sprawiają, że stopa nie przegrzewa się podczas intensywnych letnich treningów.

Posiadają odblaski. Skarpeta posiada elementy odblaskowe na górnym ściągaczu.

Nie obcierają. W skarpetach zastosowano płaskie szwy, nie powodujące otarć i odparzeń.

Są wytrzymałe. Materiał, z którego je wykonano, jest odporny na ścieranie i rozrywanie. Skarpety nie mechacą się i nie tracą kolorów nawet po wielokrotnym praniu.

Nie przesuwają się na stopie. Specjalny system ściągaczy zapobiega przemieszczaniu się skarpety i zapewnia jej stabilność.

Dopasowują się do kształtu stopy. Skarpety są cienkie i elastyczne, dzięki czemu nie czujemy, że mamy je na stopie.

Bardzo szybko schną. Czas ich schnięcia jest znacznie krótszy niż skarpet bawełnianych.

TECHNOLOGIE

Poliamid

- zwiększa migrację potu na zewnątrz skarpety,

- bardzo dobrze oddycha,

- cechuje się dużą elastycznością,

- jest wytrzymały na ścieranie i inne czynniki mechaniczne,

- zapobiega rozwojowi bakterii, enzymów i pleśni,

- jest odporny na działanie ługów (związków chemicznych).

Skład: Poliamid 94%, Gumitex 5%, Reflective Yarn Reflexa 1%.