Wyprzedaż
Cena: 69,50zł 139,00zł

Promocja trwa do wyczerpania zapasów

 SKARPETY KOMPRESYJNE MODEL 2017/18

Kod produktu: K-2

Kolor: Oscylująco-Niebieskie

Płeć: Unisex

Skarpeta Model 2017/18

Skarpeta kompresyjna model 2017 otrzymała udoskonaloną nową lżejszą stopę, przez co jej użytkowanie stało się jeszcze bardziej komfortowe. Wprowadziliśmy także nowe przedziały długości stopy dla lepszego dopasowania skarpety przez użytkownika.

Poprawiają krążenie i zapobiegają zakwaszaniu mięśni

Skarpeta kompresyjna Nessi to najnowsze osiągnięcie technologiczne, nie tylko ze względu na zastosowany materiał, ale także strukturę całej skarpety. Specjalnie zaprojektowana podkolanówka sprawia, że żyły oraz tętnica przy wzmożonym wysiłku są odpowiednio uciskane, tak, aby krew mogła swobodnie krążyć i dostarczać tlen do mięśni, jednocześnie zapobiegając ich zakwaszaniu. System lejkowatej konstrukcji wypycha nadmiar krwi z mięśni oraz zapobiega zwężaniu się żył. Właśnie dlatego skarpetę warto stosować także po wysiłku.

Amortyzują i odprowadzają pot

W skarpecie zastosowano strukturę spiralną, co oznacza, że zwiększony ucisk idzie od stopy w górę łydki. Skarpeta podzielona jest na 2 strefy: pierwsza z nich, na łydce, ma unikalny system szycia zapewniający lepszą oddychalność, druga, w części przedniej, specjalnie uciska, zwiększając przepływ krwi. Model wykonano z termoaktywnej dzianiny, która odprowadza nadmiar potu na zewnątrz i zapewnia optymalną temperaturę do pracy mięśni. Dodatkowymi zaletami skarpety jest to, że zapobiegają rozwojowi bakterii i zapewniają amortyzację.

Pierwszy stopień kompresji

Pierwszy stopień kompresji, ucisk na poziomie 10-21 mmHg. Zalecany stopień kompresji do profilaktyki zdrowotnej oraz regeneracji. Przy zmianach, żylnych zalecana konsultacja ze specjalistą.

ZALETY

Są termoaktywne. Skarpety odprowadzają nadmiar potu z powierzchni skóry do warstw zewnętrznych, zapewniając optymalną temperaturę do pracy mięśni,

Zapobiegają rozwojowi bakterii. W stopie skarpety zastosowano przędzę antybakteryjną, która zapobiega namnażaniu bakterii i grzybów i powstawaniu nieprzyjemnego zapachu.

Chronią ścięgno Achillesa, dzięki dodatkowemu wzmocnieniu stopy.

Amortyzują. Skarpety mają wyprofilowaną stopę, która tłumi drgania powstające podczas aktywności.

Zapewniają komfort noszenia. Skarpet praktycznie nie czuje się na nodze, a wysokiej jakości materiał zapobiega efektowi spięcia stopy i nie powoduje wrażenia swędzenia.

TECHNOLOGIE

Poliamid

- zwiększa migrację potu na zewnątrz skarpety,

- bardzo dobrze oddycha,

- cechuje się dużą elastycznością,

- jest wytrzymały na ścieranie i inne czynniki mechaniczne,

- zapobiega rozwojowi bakterii, enzymów i pleśni,

- jest odporny na działanie ługów (związków chemicznych).

Skład: Poliamid 40%, Elastan 30%, Gumitex 30%.

Kompresyjne 2017/18

Rozmiar stopy

35 - 37

38 - 41

42 - 46

 Obwód łydki [cm]*

31-36

37-42

31-36

37-42

37-42

43-48

 Rozmiar skarpety **

I

II

III

IV

V

VI

* Przy wyborze skarpety należy kierować się przede wszystkim obwodem łydki. Zanim wybierzemy rozmiar mierzymy obwód łydki w spoczynku w jej najszerszym punkcie. Dopiero w kolejny kroku dopasowujemy skarpetę do rozmiaru stopy. 

 ** Uwaga nowa rozmiarówka skarpet kompresyjnych.