Nessi z wyróżnieniem e-Gazeli Biznesu 2019!

22 listopada 2019r., w Warszawie – Wojtek Izbicki i Żaneta Adamus odebrali w imieniu Nessi - wyróżnienie e-Gazeli Biznesu.
Już trzeci raz mamy zaszczyt wziąć udział w ogólnopolskim rankingu najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm e-commerce.
Dziękujemy!

 

 

Filozofia działania Nessi opiera się na bliskiej relacji z Klientem. To właśnie ta płaszczyzna stanowi dla nas największy z konkursów. Innymi słowy - naszym konkursem są nasze Klientki. Mamy z nimi codzienny kontakt, przez co stale jesteśmy przez nie oceniani. Szczerość i bezpośredniość stanowi bazę naszej współpracy.

Niemniej raz do roku miło jest zamienić sportowy strój, na ten bardziej oficjalny. Stanąć ramię w ramię z firmami różnych branż - tymi, które tak, jak my - bazują na sprzedaży internetowej.

 

“Ranking e-Gazele Biznesu — to ranking najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm e-commerce.

Polacy pokochali zakupy w sieci, o czym świadczą dwucyfrowe wzrosty na rynku e-commerce, które utrzymują się od wielu lat, niezależnie od koniunktury gospodarczej. Wartość rynku e-sprzedaży detalicznej w Polsce przekracza rocznie 30 miliardów złotych. Polacy w sieci robią zakupy średnio 8 razy w miesiącu - najczęściej zaopatrujemy się w odzież, obuwie, elektronikę, kosmetyki i książki. Przekonujemy się także do kupowania w sieci żywności.

Polepszająca się kondycja finansowa gospodarstw domowych, zmiany w przyzwyczajeniach konsumentów, doskonały poziom obsługi większości e-sklepów oraz rosnąca liczba osób posiadających dostęp do Internetu sprawiają, że niektóre sklepy internetowe notują wzrosty obrotów sięgające kilkuset procent rocznie.

W Polsce działa około 15 tysięcy e-sklepów. W większości są to małe i średnie firmy. Od kilkunastu lat „Puls Biznesu” publikuje ranking „Gazele Biznesu”, gromadzący wyniki najdynamiczniej rozwijających się firm z sektora MŚP działających w „tradycyjnej” gospodarce. W 2014 roku po raz pierwszy opublikowaliśmy ranking „e-Gazel Biznesu”, w którym nagradzamy najdynamiczniej rozwijające się firmy prowadzące handel w internecie.

Ranking ma jeszcze jedną ważną funkcję, jaką jest promowanie małych i średnich firm z branży e-commerce, które ze względu na swoje rozmiary i zwykle wysoką specjalizację, nie miałyby raczej szansy zaistnienia w żadnym innym zestawieniu.” www.pb.pl

 

Co to znaczy dla nas?

Biorąc udział w rankingu możemy obserwować skutki naszych działań. Dodatnia dynamika wzrostu wartości sprzedaży, jak wzrostu zysku są tylko potwierdzeniem, że firma się rozwija. Nasz wzrost na poziomie 54% tylko potwierdza, że obraliśmy słuszną drogę i cel. E-Gazele oparte na liczbach – nikogo nie są w stanie oszukać. Czarno na białym mamy pokazane, jak rozwija się rodzima gospodarka.

W tym roku, po raz kolejny spełniliśmy kryteria stawiane przez Organizatora i zakwalifikowaliśmy się do udziału w Rankingu. Ostatecznie uplasowaliśmy się na 90 pozycji na 280 wyróżnionych firm. Awans o 17 oczek w stosunku do poprzedniego rankingu. Cieszymy się, ale i mamy ogromną motywację do dalszych działań.

Wyprzedziła nad branża meblarska, farmaceutyka, kosmetyka estetyczna, a nawet firma zajmująca się sprzedażą używanych kartonów czy muzyki usypiającej dla dzieci. Jak widać – można! Liczy się pomysł! A od dawna wiadomo, że Polak potrafi.

Add a comments

Fields marked (*) are required