NESSI IDZIE W EKO

Jesteśmy marką, której sercem jest ruch. Nasza miłość do sportu bardzo płynnie przechodzi w miłość do otaczającej nas przyrody, a każdorazowy trening to nic innego jak budowanie relacji człowiek-natura. Odkąd pamiętamy stawiamy na tę bliskość i prawdziwe emocje, które towarzyszą nam podczas aktywności. A te rosną i zacieśniają się jeszcze badziej, gdy odpuszczamy “muszę”, a przechodzimy na “chcę”. Radość i szczęście, które wynosi się z kontaktu z Matką Ziemią są nie do opisania.

W tym momencie otwieramy kolejny rozdział w życiu Nessi. Idziemy w eko i jesteśmy w 100% spełnieni, bo mamy okazję korzystać z zasobów natury i dzięki niej tworzyć najbardziej kolorową odzież. Wszystko to z poszanowaniem przyrody, jak i pracy ludzi, która towarzyszy temu procesowi.

Na start – Koszulki Bawełniane.

 

BAWEŁNA ORGANICZNA

Surowcem, do produkcji naszych koszulek, jest bawełna organiczna certyfikowana odpowiednimi metkami jakości. Co to oznacza? Wszystkie etapy od wysiewu do powstania gotowego wyrobu są ściśle kontrolowane i spełniają szereg restrykcyjnych norm.

Gleba przygotowana pod uprawę obrabiana jest przez kilka lat, tak aby była pewność, że jest wolna od chemikaliów. Również w kolejnych etapach pracy zagwarantowana jest czystość hodowli – bez pestycydów, szkodliwych nawozów czy środków owadobójczych. W celu ochrony roślin stosuje się wyłącznie metody naturalne i substancje biodegradowalne.

Metoda wytwarzania ekobawełny dzieje się zgodne z procesami zachodzącymi w przyrodzie - cyklami kiełkowania, wzrostu, dojrzewania. Gwarantem najwyższej jakości są wysokie temperatury, duże nasłonecznienie i wilgotność, co zapewniają jedynie pola uprawy wystawione na działanie środowiska zewnętrznego, a nie zamkniętych szklarni. Zbiory przeprowadza się przy ładnej pogodzie i w porze suchej. Droga ekologicznego pozyskiwania surowca wiąże się z trybem zmniejszonego zużycia wody, co w połączeniu z globalnymi zmianami klimatycznymi jest krokiem na wagę złota. Zebrane włókna barwi się tylko przy użyciu naturalnych barwników i wody, która nie jest przeznaczona do picia. Warto zaznaczyć, że taki sposób jest niezwykle skuteczny i trwały, jak również bardzo dobrze oddaje intensywność kolorów.

Bawełna organiczna obrabiana jest metodami naturalnymi, bez użycia maszyn. Czynnik ludzki jest tu bardzo ważny. Jest ręcznie zbierana, co podnosi czystość włókien, gdyż nie zanieczyszcza się ich olejem z nasion. Posiada znak „Przyjazny dla człowieka” oraz realizuje wymogi humanoekologiczne. Jest produktem etycznym, co oznacza, że przy jej powstawaniu nie ma miejsca na przymuszanie do pracy czy wystawianie organizmu pracownika na działanie niekorzystnych czynników produkcyjnych. W zakładach przestrzegane są podstawowe konwencje Międzynarodowych Organizacji Pracy, w tym utrzymywanie właściwych wynagrodzeń.

 

KOSZULKA BAWEŁNIANA NESSI

Cieszymy się, że nasza koszulka naznaczona jest pozytywną energią. Zdecydowanie odznacza się wysoką jakością wynikającą z jej naturalności. Z pełną odpowiedzialnością nazywamy ją produktem szlachetnym, a stąd już tylko krok do w pełni zadowolonego użytkownika. Jej materiał jest miękki, delikatny, przyjemny i przyjazny dla skóry. Bardzo dobrze oddycha. Nie uczula i zachowuje się jak druga skóra. Przy tym jest niezwykle wytrzymały i odporny na tarcie czy ścieranie.

 

CERTYFIKATY

Ekobawełna, którą wykorzystaliśmy do uszycia koszulek otrzymała wszystkie potrzebne certyfikaty.

  •          OEKO-TEX STANDARD 100 – zapewnia, że produkt wolny jest od substancji szkodliwych w stężeniach mających negatywny wpływ na stan zdrowia człowieka, m.in. pestycydów, chlorofenoli, formaldehydu, barwników alergizujących, zabronionych barwników azowych i ekstrahowalnych metali ciężkich.
  •          CERTYFIKAT UPRAWNIAJĄCY DO OZNACZENIA „PRZYJAZNY DLA CZŁOWIEKA”, wydawany przez Zakład Certyfikacji TEXTIL-CERT w Łodzi, a potwierdzający właściwości humanoekologiczne wyrobów włókienniczych i zapewniający, że proces ich wytwarzania jest zgodny z obowiązującymi przepisami prawnymi w zakresach higienicznych dla środowiska pracy.
  •          GOTS - GLOBAL ORGANIC TEXTILE STANDARD – oznaczający, że produkt pochodzi z upraw ekologicznych, na których nie stosuje się nawozów sztucznych. Zakaz stosowania metali ciężkich, alergenów, GMO (organizmów modyfikowanych genetycznie), chromu, niklu, miedzi, PCV, wybielaczy zawierających chlorki i bromki.

 

PIELĘGNACJA

Koszulka z bawełny organicznej wymaga odpowiedniej pielęgnacji, dlatego zalecamy stosowanie poniższych zasad, aby cieszyć się jej jakością na długi czas.

-          prać w temperaturze maksymalnie 40’C

-          nie używać wybielacza

-          nie chlorować

-          prać w łagodnym detergencie lub środku piorącym do kolorów

-          prasować przy temperaturze żelazka maksymalnie 150’C

-          nie czyścić chemicznie

-          nie suszyć w suszarce

 

Wybierając koszulkę bawełnianą Nessi wykonujesz ukłon w stronę każdego z etapów ekologicznej produkcji. Masz pewność, że przeszła dobrą i bezpieczną drogę, a w Twoich rękach posiadasz produkt czysty – bez chemii, produkt wolny od wyzysku, produkt najwyższej jakości wykonania i spełniający swoją funkcję w 100%.

Jesteśmy dumni.

 

 

 

 

 

Add a comments

Fields marked (*) are required