Wielokrotnie powtarzamy, że ciuchy Nessi zostały stworzone z wysokiej jakości materiałów. Nie mija się to z prawdą! Szukamy najlepszych rozwiązań, które spełniały będą swoje funkcje, przede wszystkim zaspokajając potrzeby naszych klientów.

Wielokrotnie testujemy i nie mamy skrupułów odrzucać tych próbek, które tylko z pozoru wydają się być odpowiednie. W tej kwestii jesteśmy bezkompromisowi. Stawiamy na jakość i tego będziemy się trzymać!

W porządku. Ale istnieje tu i druga strona medalu. A mianowicie – WY.

W momencie otrzymania przesyłki stajecie się prawowitymi użytkownikami rzeczy z logo N i od tej pory na Waszych rękach spoczywa poniekąd obowiązek odpowiedniej ich pielęgnacji... o ile wykazujecie taką chęć.

 

- Jak to robić, aby rzeczy służyły przez długie lata i cieszyły przez więcej niż jeden sezon?

- Na szczęście przychodzimy z pomocą!

Po pierwsze właśnie dzięki zastosowaniu odpowiednich materiałów, szwów i technik szycia. W zależności od przeznaczenia stawiamy na elastyczność i rozciąganie, co chroni przed rozdarciami i pękaniem, w innych przypadkach na trwałość struktury i jej moc.

Odzież sportowa musi spełniać przypisaną sobie rolę, dlatego w zależności od przeznaczenia – oddycha, odprowadza wilgoć i ułatwia jej odparowywanie na zewnątrz, innym razem chroni przed wiatrem i jest wodoodporna, jeszcze dalej spełnia funkcje termoaktywne i chroni przed wychłodzeniem. Te cechy bardzo płynnie się przenikają i uzupełniają w wielu modelach odzieży, dzięki czemu ich właściwości są na najwyższym poziomie.

 

Dodatkowo stawiamy na delikatność i miły kontakt ze skórą. W większości przypadków,

materiały szybko schną, albo w ogóle nie chłoną wody. Są odporne na ścieranie.

Co dla nas niesamowicie ważne - nie tracą kolorów. Jako marka specjalizująca się w kolorowaniu sportowego świata, zwracamy na to szczególną uwagę. Materiały są bezpieczne w praniu i nie blakną pod wpływem promieni słonecznych, nawet przy długotrwałym użytkowaniu. Dzięki temu wyglądają jak nowe, a kolory są stale wyraziste.

Co warto podkreślić materiały Nessi są także bezpieczne dla skóry, nie powodują otarć, podrażnień czy alergii. W różnych miejscach zastosowano w nich przędzę antybakteryjną, która zapobiega namnażaniu bakterii i grzybów oraz powstawaniu nieprzyjemnego zapachu.

 

Taka liczba cech wymaga odpowiedniego zaangażowania w ich właściwe zabezpieczenie.

Jak możecie zauważyć, do naszej odzieży nie doszywamy pliku metek informujących o tysiącu zakazów. Nie dokładamy do przesyłek kart gwarancyjnych, gdzie malutkim druczkiem wymieniamy “czego nie wolno”.

Ufamy naszej jakości i jeżeli spełni się tylko kilka warunków idealnej dbałości – jesteśmy w domu!

 1. Możesz prać, a nawet wypadałoby! Zalecaną temperaturą jest 40’C, co nie tylko chroni ubranie, ale sprawia że się mniej gniecie i wyciera.
 2. Nie polecamy prasować!
 3. Nie polecamy suszenia w suszarce!
 4. Nie czyścimy chemicznie!
 5. Nie chlorujemy!

 

Odzież zachowa swoje właściwości, jeżeli dodatkowo przestrzegać się będzie podstawowych zasad zgodnych z regulaminem każdej gospodyni domowej.

 1. Przed praniem odzież warto posortować – zarówno gatunkami, jak i kolorami.
 2. W bębnie pralki warto wymieszać duże i małe rzeczy, co zwiększy efekt prania.
 3. Nie powinno się zapełniać nadmiernie bębna pralki przed praniem.
 4. Przed praniem warto przewrócić odzież na lewą stronę. Taki zabieg uchroni barwnik przed wypłukiwaniem, nie zniszczy aplikacji umieszczonych na materiale, ochroni dzianinę przed mechaceniem.
 5. Zawsze powinno się opróżnić kieszenie.
 6. Jeżeli odzież posiada zatrzaski, rzepy czy suwak – należy je zapiąć. Co ciekawe – guziki rozpiąć.
 7. Nie jest to koniecznością, ale można pochylić się nad zakupem proszku/płynu ze specjalnym przeznaczeniem do ubrań sportowych. Należy pamiętać, że proszki są zazwyczaj bardziej agresywne, aniżeli płynne środki piorące. Te drugie nadają się do prania w skróconym cyklu.
 8. Do prania odzieży sportowej nie używamy środków zmiękczających!
 9. Bardzo zabrudzone i zabłocone ubrania – warto od razu wyczyścić i nie pozostawiać plam do zaschnięcia. Nie poleca się jednak zbyt mocnego tarcia, co może uszkodzić strukturę materiału.
 10. Program prania poleca się ustawić na “syntetyczne”, “tkaniny syntetyczne”, “sport”, “sport intensive” czy “sport light”. Ich czas uzależniony jest od stopnia zabrudzenia odzieży. Odświeżenie powinno trwać najkrócej, usuwanie silnego brudu – najdłużej.
 11. Wirowanie – jak najdelikatniejsze.
 12. Po praniu odzież strzepujemy i suszymy rozłożoną, dzięki czemu uniknie się zagnieceń.
 13. Nie poleca się suszenia odzieży sportowej na grzejniku.

 

- A co w przypadku odzieży z membraną, np. kurtka?

- Tę też należy prać, gdyż brud może zatkać pory membrany i skutecznie zmniejszyć jej właściwości. Warto postawić tu na programy delikatne, które nie wpłyną na strukturę materiału. To samo dotyczy intensywności detergenta. Lepiej zaopatrzyć się w specjalne saszetki z przeznaczeniem do prania odzieży technicznej, niż zniszczyć rzecz, której koszt nie należy do najtańszych. Taki specyfik nie tylko odświeży odzież, ale i może ją dodatkowo zaimpregnować.

 

Powodzenia!

 

Add a comments

Fields marked (*) are required