Kategorie
 • Kontuzja dała mi solidną lekcję

  Kontuzja dała mi solidną lekcję

  Agata Długosz od zawsze należała do biegaczek totalnych, takich, które żadnego dystansu się nie boją i są wiecznie głodne kolejnych wyzwań. W czerwcu ubiegłego roku organizm powiedział jej jednak „stop”, a kontuzja wyłączyła ją z biegania prawie na pół roku. Po lekcji pokory, którą odebrała od życia, wraca do treningów i startów. Czego nauczyła ją kontuzja? Jakie ma plany na ten rok? Poczytajcie!

  czytaj więcej
 • Pierwiastki w diecie sportowca

  Pierwiastki w diecie sportowca

  Pierwiastki uwzględnione w odpowiedniej ilości w diecie każdego z nas są niezwykle ważnym elementem zdrowego stylu życia, a któż z nas nie chce zachować jak najdłużej dobrej kondycji i wytrwać w doskonałym samopoczuciu. O tym jak szczególne miejsce powinny makro i mikroelementy zajmować w diecie osób aktywnie trenujących, na pewno każdy sportowiec pamięta. Oczywiście ma to miejsce z uwagi na zwiększone zapotrzebowanie.

  czytaj więcej
 • Na 50 km zaglądam do pudełka nic

  Na 50 km zaglądam do pudełka nic

  Jest mistrzem Polski w chodzie na 50 km z 2013 roku i trzykrotnym wicemistrzem kraju. Na Mistrzostwach Świata w Pekinie zajął 11 miejsce i był najlepszym z Polaków. Na Igrzyskach Olimpijskich w Rio wywalczył 15 lokatę. Jak Adrian Błocki zaczął swoją przygodę z chodem? O czym myśli, gdy walczy na trasie dłuższej niż maraton? I dlaczego marzą mu się biegi ultra? Zapytaliśmy go o to!

  czytaj więcej
 • Bieganie, a nawodnienie. Picie przed, w trakcie i po treningu.

  Bieganie, a nawodnienie. Picie przed, w trakcie i po treningu.

  To, że nawadniać się powinniśmy wiemy już nie tylko z poprzednich postów i wydarzenia, które miało miejsce na fb Nessi (i w którym mam nadzieję, większość obecnych czytelników brała udział) ale również z własnego, subiektywnego doświadczenia. Bo kogo powinniśmy najbardziej słuchać jak nie samych siebie i tego co podpowiada nam organizm? Jednak by te podpowiedzi były właściwe, a nasz trening jak najbardziej wydajny poprzez odpowiednią ilość płynów, warto wziąć sobie do serca kilka cennych informacji.

   

  czytaj więcej
 • Ile i jak często pić wodę?

  Ile i jak często pić wodę?

  To ile powinniśmy pić i jaka porcja płynów jest dla nas najlepsza wcale nie jest taką oczywistą kwestią, istnieje bowiem mnóstwo badań, publikacji i źródeł sugerujących różny, właściwy nam stopień nawodnienia. Oczywiście najważniejsze według mnie jest standardowe, zdrowe nawodnienie, nie odbiegające w żadną ze skrajności, ale by mniej więcej poznać te właściwe nam „widełki nawodnienia” przedstawiam poniżej moje subiektywne, ulubione 3 reguły, które mogą być dla nas podpowiedzią.

   

  czytaj więcej
 • Bieganie z czworonogiem, czyli jak biegać z psem

  Bieganie z czworonogiem, czyli jak biegać z psem

  Nic tak nie cieszy jak wspólne bieganie z czworonożnym przyjacielem, ale czy każdy pies się do tego nadaje? Jakie dystanse można biegać ze swoim pupilem i czy można zacząć przebieżki ze szczeniaczkiem?

  czytaj więcej
 • Nessi wspiera WOŚP

  Nessi wspiera WOŚP

  To już nie pierwszy raz kiedy Nessi wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy! 26 Finał nie mógł się odbyć bez naszej cegiełki.

  czytaj więcej
 • Zapisz się do newslettera i zgarnij 30zł na zakupy

  Zapisz się do newslettera i zgarnij 30zł na zakupy

  Chcesz otrzymać bon na 30 zł na zakupy w Nessi? Nic trudnego!

  czytaj więcej
 • Czy spożywane produkty mają wpływ na wydajność organizmu?                     8 zalecanych produktów dla biegaczy

  Czy spożywane produkty mają wpływ na wydajność organizmu? 8 zalecanych produktów dla biegaczy

  Dobry wynik naszego biegu zależy nie tylko od ilości i jakości poczynionych treningów, aby wpłynąć na swoją szybkość i wydajność, należy (a właściwie TRZEBA!) również rozważyć, to co zawiera nasza dieta. Odpowiednio dobrane produkty, włączone do diety we właściwym czasie mogą znacznie zwiększyć wydajność biegu. Ponadto wpłyną korzystnie na zmniejszone ryzyko urazów i współistniejących, potencjalnych „chorób biegaczy”

  czytaj więcej
 • Królowa polskich biegów górskich biega w Nessi

  Królowa polskich biegów górskich biega w Nessi

  Znajomi mówią o niej „żelazny charakter”, media nazywają ją „królową polskich biegów górskich”. Trudno się jednak dziwić. Czegokolwiek by się nie dotknęła – odnosi sukces za sukcesem. Kilkukrotnie wygrywała Ligę Biegów Górskich, triumfowała w Mistrzostwach Polski w biegach wysokogórskich skyrunning, biegach górskich w stylu anglosaskim i biegach górskich na krótkim dystansie. Jest też brązową medalistką Mistrzostw Świata w biegach po schodach. A to dopiero rozgrzewka!
  Dominika Wiśniewska-Ulfik opowiedziała nam, w którym stylu biegania czuje się najlepiej i jakie plany ma na ten rok.

  czytaj więcej
 • By osiągnąć cel, trzeba być najlepszym z najlepszych

  By osiągnąć cel, trzeba być najlepszym z najlepszych

  Na co dzień jest nauczycielem wychowania fizycznego. Popołudniami rządzi na sali fitness, prowadząc całą gamę zajęć. W weekendy z kolei startuje w zawodach Nordic Walking, regularnie przywożąc z nich najwyższe laury. Nic dziwnego, że w listopadzie minionego roku Polska Federacja Nordic Walking uhonorowała ją Nordicusem 2017 i tytułem Osobowości Roku. Ale fitness i chodzenie z kijkami to zaledwie kropla w morzu sportów, w których Mariola Pasikowska jest zakochana. Co jeszcze ją kręci? Za co pokochała kije? Jakie ma plany na 2018 rok? Poczytajcie!

  czytaj więcej
 • Żyj zdrowo i Kolorowo- Nowa rubryka!

  Żyj zdrowo i Kolorowo- Nowa rubryka!

  Nessi to nie tylko profesjonalna odzież. To profesjonaliście w każdej dziedzinie! Dlatego naszą rubrykę Żyj zdrowo i Kolorowo będzie prowadzić Dietetyk Anna Malarek. Zapraszamy do przeczytania kilku słów o Ani i jej doświadczeniu.

  czytaj więcej
 • Po co się nawadniać?

  Po co się nawadniać?

  Dlaczego tak ważne jest prawidłowe nawodnienie? Dlaczego bez wody nie ma życia, nie ma nas? I dlaczego wciąż o tym zapominamy, że w zasadzie z wody się przecież składamy?!

  czytaj więcej
 • Jaką wodę wybrać?

  Jaką wodę wybrać?

  Wysokiej jakości woda pitna od zawsze była elementem życia człowieka na wagę złota. Mówi się, że bez pożywienia jesteśmy „jakiś określony czas” w stanie przeżyć, ale bez wody? Jest to niemożliwe!

  czytaj więcej
 • Jaką czapkę założyć na zimowe treningi?

  Jaką czapkę założyć na zimowe treningi?

  Kompletując strój do zimowego biegania, czapkę często traktujemy po macoszemu. To duży błąd! Dobra czapka zapewni komfort cieplny, sprawi, że mroźne podmuchy wiatru nie będą tak nieprzyjemne, wreszcie, pozwoli uniknąć przeziębienia. Wydaje Ci się, że Ciebie to nie dotyczy, bo należysz do grupy niezniszczalnych? Pamiętaj, że głowa to też zatoki, a biegacze są narażeni na ich przeziębienie aż 8 razy bardziej niż osoby niebiegające. Co więcej, przez głowę ucieka aż 70% ciepła: odpowiednia czapka odegra zatem bardzo ważną rolę w zapobieganiu wychłodzeniu organizmu!

  czytaj więcej
 • Jak zacząć biegać? Kilka porad dla początkujących

  Jak zacząć biegać? Kilka porad dla początkujących

  "Całkiem niedawno znajoma zadała mi pytanie jak się motywuje do biegania? Zanim mój mózg rozkodował szyfr Enigmy… strzeliłem minę jak Janek na promocję w Świecie Alkoholi. To tak jakby ktoś zapytał dzika czy sra w lesie."

  Nie wiesz jak opuścić wygodną i miękką kanapę? Poczytaj rady od Pawła Grzonki- Trenera Kadry Narodowej bloku wytrzymałości PZLA

  czytaj więcej
 • Paulina Lipska-Mazurek: wojowniczka, która biega w Nessi

  Paulina Lipska-Mazurek: wojowniczka, która biega w Nessi

  W 2016 roku na Maratonie w Krakowie pobiegła na 2:50 i była pierwsza Polką na mecie. Nie przeszkodziła jej w tym nawet poważna kontuzja, która od 35 km praktycznie uniemożliwiała stanięcie na jednej ze stóp. Po wielu miesiącach rehabilitacji znów czuje się w formie i jest gotowa na nowe wyzwania.

  czytaj więcej
 • Dziewczyna w czerwonej pomadce, którą lubi kamera

  Dziewczyna w czerwonej pomadce, którą lubi kamera

  O swoich biegowych początkach mówi: trochę dziwne, trochę śmieszne. Dziś, po dwóch latach treningów, nie tylko nie wyobraża sobie życia bez truchtania, ale też marzy się jej kolejny start w ultra! Zapraszamy na wywiad z Agnieszką Oracką, ambasadorką Nessi.

  czytaj więcej
 • Bieganie w zimie – jak się ubrać?

  Bieganie w zimie – jak się ubrać?

  Za oknem zimno, wietrznie, ba śnieg sypie tak, jakby próbował nadrobić za kilka miesięcy, a ty zastanawiasz się: iść czy nie iść? Jeśli tylko masz chęci, odpowiedź jest prosta: oczywiście, że iść. Bo nie ma złej pogody na bieganie, jest tylko nieodpowiedni strój.

  czytaj więcej
 • Nessi wspiera #zlotyzakilometr dla Hani

  Nessi wspiera #zlotyzakilometr dla Hani

  Biegając, można pomóc innym – wiemy to nie od dziś. Podobnie jak to, że biegacze to ludzi pełni dobrej energii i zawsze chętnie włączają się w akcje, których cel jest szczytny. Dlaczego o tym piszemy? Bo jest pewna dziewczynka, która potrzebuje pomocy. I chcemy Was gorąco zachęcić do tego, abyście razem z nami włączyli się w dobre działania, które będą wspierać jej rehabilitację i rozwój!

  czytaj więcej