Filtruj
×
Dostępność
Wyczyść Zastosuj
Brak produktów do wyświetlenia. ×

Bielizna damska - coraz krótsza historia

Dzisiejsza postać bielizny damskiej jest wynikiem procesu zmian obyczajowych, społecznych i higienicznych trwających od XVI wieku. W damskich garderobach pojawiły się wówczas pantalony: majtki z obszernymi nogawkami zebranymi w kolanach, co ciekawe - noszone głównie w półświatku i niższych sferach. Do powszechnego użytku pantalony weszły dopiero dwa wieki później, z inicjatywy króla Ludwika XV, który nakazał je nosić tancerkom kankana. Kobiety stopniowo przekonywały się do komfortu i ciepła, które zapewniała im dolna bielizna; XIX w. nosiły ją już wszystkie panie, a z rąk krawcowych wychodziły kolejne modele - rozcinane w kroku, wyposażone w klapę, z coraz wyższym podkrojem. Pantalony zmieniły się w krótkie spodenki; w 2. połowie XX w. w bieliźniarkach zagościły figi i stringi - fasony, które lubimy i nosimy do dziś.

Bielizna bawełniana - ponadczasowy klasyk

Choć bieliźniane kroje zmieniły się diametralnie, jedno pozostaje niezmienne od dekad: w grupie najpopularniejszych materiałów majtek i fig króluje bawełna. W pełni zasłużenie - delikatny, naturalny materiał nie uczula ani nie podrażnia skóry w najwrażliwszych partiach ciała, swobodnie przepuszcza powietrze, a jego powierzchnia jest gładka i miła w dotyku. Nie bez powodu bawełniana bielizna jest najczęściej rekomendowana przez lekarzy.

Bawełna jest także podstawowym surowcem dzianiny, z których szyjemy bieliznę Issen. Naturalna przędza jest wzbogacona niewielkim dodatkiem włókien syntetycznych, które nadają jej elastyczności potrzebnej do idealnego dopasowania i wzmacniają cały model.

Jak druga skóra, czyli bielizna bezszwowa

Aby wynieść Twój komfort na jeszcze wyższy poziom, w konstrukcji naszej bielizny damskiej zrezygnowaliśmy ze standardowych wypukłych szwów na rzecz klejenia. W efekcie otrzymujesz gładkie jak jedwab, perfekcyjnie dopasowane do sylwetki, niewidoczne nawet pod obcisłymi legginsami majtki. Bezuciskowa konstrukcja pozwoli Ci uniknąć nieprzyjemnego wpijania się w skórę, odbitych śladów czy otarć.

Wygodna bielizna w różnorodnych krojach

Każda z nas jest inna, każda ma inną sylwetkę i upodobania, a nasza oferta wychodzi im wszystkim naprzeciw. Kolekcja bielizny bawełnianej obejmuje kilka fasonów, zróżnicowanych pod względem wysokości stanu i podkroju nogawek. Podwyższony lub standardowy pas, figi pełne, tanga lub stringi, białe lub czarne - wypełnij swoją szufladę z bielizną ulubionym fasonem lub wybierz po kilka z każdego modelu, by w każdej chwili móc sięgnąć po to, czego potrzebujesz w danej chwili. Bawełniana bielizna świetnie sprawdza się w codziennym noszeniu i podczas aktywnego spędzania czasu; cokolwiek robisz, będziesz czuć się wspaniale.